Святе Письмо з розважаннями на 8 грудня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 15 грудня
 • Святе Письмо з розважаннями на 14 грудня
 • Святе Письмо з розважаннями на 13 грудня
  • Оціни

   7
   0
     Святе Письмо з розважаннями на 8 грудня

     Друге Послання Апостола Павла до Тимотея 1, 1-2; 8-18.

     1. Павло, апостол Христа Ісуса, щоб звістувати обітницю життя, що в Христі Ісусі, 2. Тимотеєві, любому синові: благодать, милосердя і мир від Бога Отця і Христа Ісуса, Господа нашого.

     8. Тож не соромся свідоцтва Господа нашого, ні мене, його в’язня, але перенось труди зо мною для євангелія за поміччю Бога, 9. який спас нас і покликав святим покликанням не за наші діла, а за своєю постановою та благодаттю, що була нам дана в Христі Ісусі перед відвічними часами; 10. об’явлена ж була тепер через появу Спаса нашого Христа Ісуса, який знищив смерть і освітлив життя й безсмертя євангелієм, 11. для якого я настановлений проповідником, апостолом та вчителем.

     12. З цієї причини я й терплю це, але не соромлюся, бо знаю, в кого я увірував; і я певен, що він може зберегти те, що мені було довірене на той день. 13. За правило візьми слова здорові, що ти чув від мене у вірі та в любові, яка у Христі Ісусі. 14. Бережи передання добре Духом Святим, який живе в нас.

     15. Ти знаєш, що всі ті, що в Азії, між ними Фігел і Ермоген, від мене відвернулися. 16. Нехай Господь дасть милосердя домові Онисифора, бо він часто мене підбадьорював, не соромивсь моїх кайданів 17. і, як був у Римі, шукав мене пильно, і знайшов. 18. Хай Господь дасть йому найти милосердя в той день. А скільки послуг він зробив мені в Ефесі, ти знаєш ліпше від мене.

     Євангеліє від Луки 19, 12-28.

     12. Сказав Господь притчу оцю:

     – Один чоловік, знатного роду, пішов у далеку землю прийняти царство й потім вернутися. 13. Покликав він десятьох своїх слуг, дав їм десять мін і мовив до них: промишляйте ними, поки я вернуся. 14. Співгромадяни ж його ненавиділи його й вислали слідом за ним посольство сказати: не хочемо, щоб той царював над нами. 15. І коли він, прийнявши царство, вернувся назад, велів прикликати до себе тих слуг, яким дав гроші, щоб довідатися, хто що придбав.

     16. Перший прийшов і каже:

     – Пане, міна твоя придбала інших десять.

     17. Сказав пан:

     – Гаразд, добрий слуго; тому що ти був вірний у малому, візьми управу над десятьма містами.

     18. Прийшов другий і каже:

     – Пане, міна твоя, принесла п’ять мін.

     19. Він сказав і цьому:

     – Ти теж будь над п’ятьма містами.

     20. Прийшов ще інший й каже:

     – Ось твоя міна, пане, що я тримав, сховавши у хустині; 21. бо я боявсь тебе, тому що ти чоловік жорстокий: береш, чого не клав, і жнеш, чого не сіяв.

     22. Пан до нього каже:

     – З уст твоїх я тебе суджу, лукавий слуго. Ти знав, що я чоловік жорстокий, беру, чого не клав, і жну, чого не сіяв. 23. Чому, отже, не дав моїх грошей в оборот, і я, вернувшись, відібрав би їх з відсотками.

     24. І він сказав тим, що там стояли:

     – Візьміть від нього міну й дайте тому, що має десять.

     25. – Пане, – сказали йому, – він має десять мін.

     26. – Кажу вам: кожному, хто має, дасться, а в того, хто не має, відберуть і те, що має. 27. А ворогів моїх, тих, що не хотіли, щоб я царював над ними, приведіть сюди й убийте на очах у мене.

     28. Сказавши це, Ісус пішов попереду, здіймаючись до Єрусалиму.


      Лк. 19, 12-28. «Кожному, хто має, дасться».

     У щоденній біганині, поміж купою справ, обов’язків, захоплень часто втрачаємо можливість зупинитися і проаналізувати — себе, своє життя, те, до чого прагнемо і те, що маємо. Інколи життя змушує нас зупинитися і подивитися на себе зі сторони. Добре, якщо це приємна нагода, коли можна сказати: „Дякую, Господи. За Твою ласку“, а не „Допоможи вже вкотре“.

     Навчімося дякувати, а не лише просити. Бо насправді кожен має значно більше, ніж може навіть оцінити, а інколи й побачити. Коли ж нам зле, коли щось трапляється, лише тоді можемо зрозуміти, як раніше було добре. А ми. За своїми наріканнями й невдоволенням цього не бачили. Тому живімо тут і зараз, а не в своїх планах чи уявленнях, як би мало бути.

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 15 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 14 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 13 грудня
     • Оціни

      7
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук