Світло природньої барви

Інші дописи автора

  Оціни

  2
  0
    Світло природньої барви

    Огрійливий ранок втрачає свій неповторний колорит. Літо вже не здобуває собі рейтинги, а осінь прийшла у впевненій дражливості. Про це свідчать тінисті дощові відтінки. Іронія долі, вічне протистояння пір року приносить перемогу одній з них. Але останнім часом щось змінилося. Все менше відчувається різкий контраст і твориться дещо неоднозначне. Одні називають це глобальним потеплінням, інші – порушенням озонового шару. Думаю, що голлівудські апокаліптичні часи не є настільки очевидними. Але факт залишається фактом – людина вже несе відповідальність за свої неприродні дії. І не варто тут звинувачувати вищі сили, адже кожен із нас покликаний налагоджувати нормальну життєдіяльність у своєму родинному домі, ім’я якого Земля.

    «В поті лиця твого їстимеш хліб твій, доки не вернешся в землю, що з неї тебе взято; бо ти є порох і вернешся в порох» (Бут. 3, 19). Наслідки гріха відчуваємо і по сьогодні. Хтось каже: «Така наша доля». Ми є частиною природи, яка несе в собі з одного боку примітивні нахили, а з іншого – гармонійне, впорядковане життя, що струменем повноти торкається людини. Приглядаючись до природи, бачимо гармонійне начало. Про це розповідає біблійна мудрість (Пс. 103). А приглянувшись ближче, можна відчути частинку первісної непорочності й любові до життя, якою жили наші прародичі у єдності з Подателем Життя.

    Цілісність живого творить щось надзвичайно безмежне. А щоб віднайти співзвучність вічності необхідно щось більше. Тінь не є оригіналом. Для відкриття автентичності необхідно розвинути шлях. «Нехай буде світло» (Бут. 1,3). Бог промовив у спосіб, який неможливо висвітлити. Це заклик, що вимагає сміливості побачити світло у Господньому слові, яке завжди живе і діяльне (пор. Євр. 4,12). А тому сотворена краса навколо нас тільки приводить до Споконвічного Слова, яке відкрилося у Христі, тож «слухайте Його» (Лк. 9,35).

    Після важкого робочого тижня приємно вийти на природу або прогулятися парком. «Яка благодать» – кажуть багато туристів. І багато з них можуть не задумуватись про Творця. Натомість поринають у легкість безтурботної хвилі спокою, який осінню може забарвлюватися ідилією меланхолії. А тим часом, сонячні проміння не втомлюються грайливо прославляти мудрість єдиного вічного подателя світла (Муд. 7,6).

    Джерело: vifbs.in.ua

    Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

    Інші дописи автора

     Оціни

     2
     0

       

       

      Підпишись на новини

      Про автора

      бр. Яків Шумило
      Брат-студент Василіянського інституту у Брюховичах

      Коментарі

      • Ігор Шевчук, КО НСПУ    11.10.2017 о 17:51

       0

       0

       * * *

       Моїй вічній Людмилці присвячую

       Ти перестала сумувати
       восени…
       Не дні тебе чіпають
       не вони!

       Весною перестала ойкати
       все
       бачиш…
       не ахкаєш
       й не захотіла буть як всі —
       і ймеш удачі!

       Удача! Я ношу — мала, й носив —
       мала,
       й життя — все зовсім інше,
       аніж про нього думала!

       Аж дивно:
       засміється
       тут на кутні
       Юрмала…
       Життя — шлях Божий
       що не віднімається…
       Ти — вічна особистість!
       ти відчула!..
       і — приймається.

       03.04.2017

      Напиши відгук