Церковний календар

2015
2016
2017
2018
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
Липень
Серпень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота
Неділя

Умовні позначки:

Великі свята: Господські, Богородичні, Різдво св.Йоана Хрестителя та Усікновення його глави, св.Петра і Павла

Святі з литією на вечірні

Святі з великою вечірнею та великим славослов’ям на утрені

Святі з щоденною вечірнею та великим славослов’ям на утрені

Святі з щоденною вечірнею та малим славослов’ям на утрені

Колір цифр календаря:

       Господські свята

       Богородичні свята

       Інші свята та Неділі

       Пости

       Звичайні дні

Колір фону для позначення періодів:

       Пости

       Загальниці

Увага!

В даному календарі реалізована інтеграція з ДивенСвіт Календарем

Клацнувши в потрібну комірку, ви потрапите у відповідний день ДС-Календаря.

До вашої уваги Житія Святих, Цитати Східних Отців, Устав, повні тексти богослужень – Вечірня, Утреня, Часи, Літургійні читання з розважаннями Преосв. Владики Венедикта (Алексійчука).

Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

Коментарі

 • 0

  0

  Слава Ісусу Христу!
  Дякую Вам за Вашу працю.
  Хотів би звернути Вашу увагу на одну невелику помилку в календарі цього місяця.
  Цієї неділі, 9-го липня, береться 4-й глас але в тексті богослужінь помилково подано тропар, кондак і богородичний 5-го гласу.
  З Богом,

 • Сергій    21.03.2017 о 18:24

  0

  0

  Доброго дня, Шановний добродію, чи не булаб ваша ласка викласти готовий календар на форматі наприклад А4, хочу роздрукувати для своєї сім’ї. Але на жаль неможу знайти нормального Українського, всі чомусь російські. Та невказані внизу загальні великі та інші дні.

  • 0

   0

   Дана сторінка генерується автоматично з бази даних. Друкованого варіанту її не існує.
   Єдиний друкований варіант, який у мене є, викладено в каталозі файлів онлайн-календаря за адресою http://calendar.dyvensvit.org/#catalog
   Файл має назву “Календар 2017 ПЛК УГКЦ”.
   Також Ви завжди можете самостійно роздрукувати дану сторінку за допомогою кнопки принтера у блоці “Поділися цим” або при натисканні CTRL+P.
   На жаль, наскільки я бачу, браузер Google Chrome некоректно масштабує її при друці, але з цим завданням успішно справляється, скажімо, Microsoft Edge.

   • 1

    0

    Firefox також некоректно масштабує.

    Дякую за календар, дуже інформативно 🙂

 • 0

  0

  Слава Ісусу Христу! Календар некоректно відображає пісні дні. Якщо я правильно розумію, то “чорна рибка” – це утримання від м’ясних страв, “червона рибка” – утримання від набілу і м’ясних страв. Правила посту в УГКЦ регламентують і Канони партикулярного права УГКЦ (канон 115), які є частиною Кодексу Канонів Східних Церков. Згідно цих приписів, “чорна рибка” в календарі має стояти з вівторка по п’ятницю першого тижня Великого посту і з понеділка по четвер і в суботу Страсного тижня, а також у понеділок, середу і п’ятницю 2-6 тижнів Великого посту. Прохання це виправити, бо в календарі зараз висвічується тільки п’ятниця як день утримання від м’яса. Щодо решти постів – проаналізую і напишу окремим коментарем.

  Наперед вдячний!

  • 0

   0

   Дякую за зауваження. На сайтах переробив. В додатках при наступному оновленні.

   • 0

    0

    дякую велике за оперативну реакцію!

    Тепер чорна рибка є в кожному будному дні Посту, що теж не дуже коректно. Якщо я правильно розумію символіку, то фіолетовий колір дня означає час посту, а рибка вказує на обов’язок утриматися від споживання певного виду страв. Зараз на сайті виглядає так, наче УГКЦ зобов’язує своїх вірних до стримання від м’яса в усі будні дні Великого посту, а це не зовсім так. Потрібно забрати рибку з усіх вівторків і четвергів 2-6 тижня, тобто, з 7,9,14,16,21,23,28,30 березня, 4,6 квітня.

    дякую наперед!

   • 1

    0

    Почистіть кеш браузера (CTRL+F5), і буде Вам щастя.

   • 0

    0

    дякую велике! інші пости теж поправлені, це прекрасно 🙂

 • 0

  0

  Оптимізуйте будь-ласка Вашу сторінку календаря з уставом для internet explorer на windows phone 8.1, бо неможливо перейти на інший день, чи наприклад на текст вечірні, просто після дотику нічого не відбувається. Буду дуже вдячний!

  • 0

   0

   Боюсь, що нічим Вам не допоможу. В емуляторі, який моделює IE на платформі Windows Phone все працює справно, а змоделювати поведінку конкретно Вашого смартфону, як Ви розумієте, немає жодної можливості…
   Спробуйте інший мобільний браузер, чи перевірте налаштування Вашого, можливо він якимось чином блокує виконання скриптів… Навіть не знаю, що Вам порадити, оскільки не маю жодного досвіду користування ґаджетами на WinPhone.
   Спробуйте хіба спитати у групі підтримку у фейсбуку: https://www.facebook.com/groups/ugcc.calendar/
   Можливо, хтось вже стикався з подібним та підкаже шляхи вирішення проблеми.

 • Василь    26.02.2017 о 18:04

  0

  0

  Слава Ісусу Христу.
  1) В уставі пише “перші чотири дні першого тижня Великого посту служимо Велике Повечер’я з каноном св. Андрея Критського по частинах”. А де можна знати текст, правильного поділу канону на частини?
  2) Хоча будні дні Великого посту є алітургійні, в багатьох храмах служиться літургія Івана Золотоустого, дуже хотілося б, щоб в календарі відображалися читання Апостола і Євангелія на ці дні. Ніде в інтернеті не можу знайти (((

  А в загальному – дуже вдячний за таку прекрасну й масштабну роботу команди ДивенСвіт )))

  • 0

   0

   1) Колись мав у форматі MS-Word, але певно канув в лету зі старим ноутом. Знайшов отут – http://kyrios.org.ua/spirituality/canons/4310-kanon-andreja-kritskogo-tekst.html, сподівають не складе труднощів скопіювати та видрукувати.
   2) В алітургійні дні згідно уставу Літургії не служаться. Отже, читань на ці дні немає. Все, що служиться по окремих парафіях є не більше, ніж приватна ініціатива священиків.

  • Богдан    27.02.2017 о 16:54

   0

   0

   Слава навіки!Прочитав ваш коментар і випадково в молитвослові знайшов текст майже ідентичний до канону.Сторінка 488(4-та неділя посту-утреня з поклонами).

   • Василь    28.02.2017 о 21:07

    0

    0

    Майже ідентичний, але не те, та й поділу на 4 дні немає

  • Михайло    01.03.2017 о 19:59

   0

   0

   Читання апостола і Євангелія в алітургійні дні переважно беруть зі служби на всяке прошеня (молитовник “Прийдіте поклонімся”). Також, якщо маєте Святе Письмо перекладу Хоменка, в кінці є показники “Апостоли і Євангелії на всякі потреби” і там подано де у Святому Письмі їх шукати.

Напиши відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: