БЛОК ТРЕТІЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. ТАК ДАЛІ БУТИ НЕ МОЖЕ!

Читай також

 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
  • Оціни

   0
   0
     БЛОК ТРЕТІЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. ТАК ДАЛІ БУТИ НЕ МОЖЕ!

     Слоган:

     Коли все навколо тріщить по швах і більше нічого не «фуричить»

     Талісман:  

     Мойсей та Рамзес із «Принца Єгипту»

     Біблійний уривок:

     Вих 5, 6 та Вих 16

     Мета:

     Розкрити суть поняття «точка біфуркації», вияснити причини її виникнення (не лише в рамках термодинаміки, звісно ж), методологію та розтлумачити позитивний/негативний вплив на майбутній стан речей на прикладі Революції Гідності.

     Дискусійні питання:

     1. Чи варто було піднімати Революцію в листопаді 2014 р.? Чи були для цього достатні передумови і чи жертви, які були покладені на її вівтар, принесли свої плоди?
     2. У Святому Письмі говориться: «Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт 6,33). То, може, нам, християнам узагалі має бути все рівно на справи цього земного царства, адже наша Батьківщина – Царство Небесне?

      

     Джерела для катехизації:

     Відомість про поняття «точки біфуркації»
     Вихід 5; 6; 16 (але бажано бути добре ознайомленими хоча б із першими 20 главами)
     Трактат Августина «Про град Божий»
     Катехизм УГКЦ «Христос - наша Пасха», 964-967

      

     Рекомендований порядок проведення катехизації:

     1Після вступної молитви, можна продовжити із дискусії на питання №2 (із поданих вище), керуючись при цьому також поглядами Августина із трактату «Про град Божий».  В дискусії, мимоволі, розкрити суть справжнього місця християнина в сучасному суспільстві.

     2Після найкраще запитати молодь чи знають вони чому саме сьогоднішня тема є «точка біфуркації» та що таке «точка біфуркації»?, і яку дотичність має це поняття до нашого життя?

     3Як приклад цього  можна перейти до більш конкретної ситуації, яку ми переживали в Україні восени 2014 року. Що тоді відбувалось? Як це все призвело до революції? Чому попередня система перестала працювати? Як так сталось, що листопад-грудень 2014 став «точкою біфуркації» для українського суспільства, тобто моментом, коли можливість повернутись назад та залишити все «так, як є» була остаточно втрачена.

     Розглядаючи наслідки Революції Гідності слід також згадати і аргументи людей, які вважають, що вона була марною, непотрібною, що «краще би вже якось перебились» або «за Януковича не було війни і долар був по вісім».

     4Праця в групах: ділимось на дві команди, одна має завдання захищати поняття точки неповернення (точка біфуркації), наводячи як найбільше позитивних аргументів, записуючи на ватмані всі запропоновані варіанти, а друга групка навпаки шукає як найбільше мінусів.

     5Як висновок, ведучий у цьому контексті може провести аналогію із євреями, які, перебуваючи в єгипетській неволі, тільки скаржаться на неї, але нічого не роблять для покращення своїх умов (Вих 5-6), а коли Мойсей таки звільняє їх, але ще не доводить до Обіцяної землі, то скаржаться на пророка й згадують єгипетське м’ясо (Вих 16).

     6У кінці на основі Катехизму УГКЦ пояснити (в загальному) погляд Церкви на певні суспільні проблеми (детально вони описані в пп. 927-990).

     Примітка: якщо це дозволять обставини (головна з яких – це вік та освічений рівень самих молодих людей із якими Ви будете проводити зустріч), то саме на цій зустрічі можна обговорити таку екстраординарну богословську течію як «теологія визволення», яка розвинулась у Латинській Америці. Але ми цього не включали в загальний перебіг поданої вище катехизації, і залишаємо за Вами право визначати – варто чи ні піднімати такі теми із Вашими юними парафіянами.

     7Молитва:

     Псалом 4

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
     • Оціни

      0
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук