БЛОК П’ЯТИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. МІЦНЕ КОРІННЯ

Читай також

 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
  • Оціни

     БЛОК П’ЯТИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. МІЦНЕ КОРІННЯ

     Талісман: 

     Тор (персонаж Marvel Comics  та однойменної серії фільмів)

     Біблійний уривок:  

     Мт. 7, 24-29; Ісус Навин 1,6-9

     Мета:

     Оповістити про важливість побудови міцної та стійкої системи базових цінностей, якими слід керуватись у житті.

     Дискусійне питання:

     Гнучкість характеру є важливою характеристикою людини, на ній навіть часто наголошував Павло, який хотів бути «усім для всім, щоб конче деяких спасти» (1 Кор 9,22), умів пристосовуватись до різних ситуацій – «умію бути в упокоренні, умію бути і в достатку, в усьому, в усіх обставинах я звик і насичуватись, і голодувати» (Флп 4,12). Отже, можливо, наші життєві орієнтири мають бути змінними, а не сталими? Або сталою має бути лише якась незначна частина. Але яка саме?

      

     Джерела для катехизації:

     Біблійні читання: Мт. 7, 24-29; Ісус Навин 1,6-9
     Катехизм Католицької Церкви, 1061-1065

      

     Рекомендований порядок проведення катехизації:

     1Розпочати необхідно із читання біблійного уривка (Мт 7, 24-29), у якому оповідається про будинок, побудований на піску та будинок, побудований на камені.

     2Подібно, як у домобудівництві, так і в нашому щоденному житті, утримується надовго тільки те, що має міцний фундамент, який здатний витримати різні погодні умови. Отже, нам необхідно мати подібний фундамент, який складається із цінностей, що рухають нами.

     3Особливо так відбувається тоді, коли ми позиціонуємо себе як християни. Майже кожну нашу молитву ми завершуємо загадковим словом «амінь», не розуміючи його змісту. А означає він абсолютну певність у тому, що ми промовили, міцність і стійкість. Якщо на молитві ми говоримо «амінь», але не є певними, що Бог чує нашу молитву або що наші слова є правдивими, то ми не молимось, а лицеміримо.

     4Початок дискусії: Але тут виникає проблемне питання: ми живемо в мінливому світі, де орієнтири в суспільстві можуть швидко змінюватись і поняття «правильне! Й «неправильне» часто міняються місцями.  Тому для обговорення слід зачитати дискусійне питання, описане вище.

     5Праця в групах: має на меті розмежувати базові орієнтири, те, що є найголовнішим для нас і чого ми маємо неухильно  триматись, і те, чим ми можемо пожертвувати, поступитись і в чому можна піти на компроміс. Коротше кажучи, визначити, що є фундаментом (базовими цінностями), що – стінами (важливими ознаками, які однак інколи дають тріщину і їх треба переробляти), а що парканом, який є слабким захистом і який треба міняти чи ремонтувати частіше за інші, так само вікна, двері, дах, і тому подібне. Таким чином команда отримує ватман на якому повинні відобразити таку хатинку вписуючи до кожного сектора цінності які йому відповідальні. Опісля повертаємось до кола і продовжуємо дискусію презентуючи свої думки.

     6Як приклад необхідності стійких і міцних принципів, можна навести Тора – персонажа коміксів Marvel і фільмів про супергероїв. У коміксовій інтерпретації сили Тора залежать від його чарівного молота – мйольніра, який, у свою чергу, не дає себе підняти тому, хто цього негідний. Для того, аби бути здатним підняти молот, Тору необхідно залишатися чистим серцем і помислами, чинити по правді і берегти свою честь. Якщо Тор від цього відхилиться, він стане нездатним підняти молот і, відповідно, його основні сили щезнуть.

     7Кінцевою молитвою цієї зустрічі можуть послужити слова Господа, звернені до Ісуса Навина на початку його служіння, в яких Він закликає Ісуса бути мужнім у дотримуванні постанов Закону (І. Н. 1, 6-9)

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
     • Оціни

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук