БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. Я – НЕ ПУП ЗЕМЛІ

Читай також

 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
  • Оціни

     БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. Я – НЕ ПУП ЗЕМЛІ

     Талісман: 

     Лев Алекс із м/ф «Мадагаскар»

     Біблійний уривок:

     1 Кор 12, 12-31

     Мета:

     Оповістити про індивідуалізм в релігійному житті, його ознаки та недоліки; про небезпеки, які може нести в собі викривлене розуміння харизматичного руху або відкинення його;

     Дискусійне питання:

     Хіба нам потрібна Літургія, парафії, єпархії і т. п., якщо ми можемо молитись Богові самі і переживати особистий досвід присутності Бога?

      

     Джерела для катехизації:

     Біблійне читання - 1 Кор 12, 1-31
     Катехизм Католицької Церкви, 799-801
     Перший документ з Малінес, Харизматичне Оновлення: теологічні та душпастирські рекомендації (рос.)
     ІІ Ватиканський собор, Догматична конституція про Церкву Lumen Gentium (Світло народів), пп. 7 і 12.

      

     Рекомендований порядок проведення катехизації:

     1На цей раз розпочинаємо із біблійного читання (1Кор 12,1-31).

     2Слід зазначити, що цей біблійний уривок вжитий у контексті розмови про харизми – дари Святого Духа, отже в сучасності може бути важливим ключем для сучасних християн у їх ставленні до харизматичного руху, зокрема і всередині Католицької Церкви.

     3Необхідно спершу пояснити суть Харизматичного Оновлення, ознайомити їх із цим рухом (на основі документу з Малінес).

     Але слід зазначити велику небезпеку, яку може нести в собі таке оновлення. Ту, яка проявилась уже в часи апостолів. Люди, отримавши надприродні харизми від Святого Духа, зневажали інших братів та сестер у Христі, ставили свій дар вище за інший, хоч Павло виразно зазначає, що ці всі дари даються одним і тим самим Святим Духом за Його власним бажанням різним людям на спільну користь, а не задля вивищення когось одного.

     Тому не слід відкидати таких дарів Святого Духа (ККЦ 799-801; Lumen Gentium 12), але й не можна надприродне пережиття присутності Бога робити причиною відокремлення від церковної та парафіяльної спільноти, бо «досвід віри особистий, але не індивідуалістичний» (І документ з Малінес).

     4Ще одним важливим ключем для розуміння цього біблійного уривку є слова, на яких ми закінчили «Я ж показую вам путь куди значнішу». Що це за путь? Вона описується у продовженні – у славному 13 розділі 1 Послання до Коринтян: Якби я говорив мовами людськими й ангельськими, але не мав любови, я був би немов мідь бреняча або кимвал звучний. Якби я мав дар пророцтва і відав усі тайни й усе знання, і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти, але не мав любови, я був би – ніщо» (1Кор 13,1-2).

     Отже, головний дар, який ми завжди можемо в собі розвивати – це дар любові, який є важливішим за будь-які інші харизми. І саме цей дар ми маємо плекати перш за все.

     5Отож продовжуємо дискусією: Хіба нам потрібна Літургія, парафії, єпархії і т. п., якщо ми можемо молитись Богові самі і переживати особистий досвід присутності Бога? Для чого?

     6Інтерактив:

     Павутина – всі стають щільно один біля одного (в колі має бути 8 осіб) заплющують очі та витягують руки перед собою, і рухають до поки ведучий не скаже «стоп». По сигналу «стоп» кожен має схопити одну вільну долоню. Тоді відкриваємо очі і стараємось розплутатись. (гра на те що ми побачили що ми є одні з спільноти)

     Історія по колу – задається певна тема і один розпочинає розповідь але каже лише одне слово і так по колу, але кожен має 2 сек. на роздуми.

     7Молитва:

     Псалом 122 (121)

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
     • Оціни

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук