БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО

Читай також

 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. В ЄДНОСТІ – СИЛА
  • Оціни

     БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО

     Слоган:

     Просторі ті двері й розлога та дорога, що веде на погибель і багато нею ходять (Мт 7,13)

     Талісман: 

     Зебра Марті з м/ф «Мадагаскар 2»

     Біблійний уривок:

     Йо 10,1-14; 2Тим 4,6-18

     Мета:

     Розповісти про різницю між стадним інстинктом та солідарністю, між єдністю та конформізмом;

     Дискусійне питання:

     Хіба в Церкві не пропагується стадний інстинкт, де усі мають думати однаково і бути «кошарою», яка безвольно слухає голосу пастиря?

      

     Джерела для катехизації:

     Біблійні читання - Йо 10,1-14; 2Тим 4,6-18; допоміжні - Бут 6; Мр 15,1-15;
     О. Орест-Дмитро Вільчинський, Правдивий християнин завжди є апостолом
     К. С. Льюїс, Просто християнство, 1.2 (рос.)
     Йоан Золотоустий, 22 бесіда на Послання до Римлян, 2. (рос.)

      

     Рекомендований порядок проведення катехизації:

     1Яка різниця між стадним інстинктом та солідарністю, між єдністю та конформізмом? проводимо паралелі.

     2Також слід спровокувати дискусію за допомогою наступних уривків: «Між собою будьте одної думки, про високе не мудруйте» (Рим 12,16) та «А коли [пастир] виведе своїх овець, то йде поперед них і вівці слідують за ним» (Йо 10,4). То невже Христос і апостоли вчили нас, що ми всі маємо бути такою собі однорідною масою, де ніхто не може мати своєї власної думки і всі мають лише покірно, як вівці, слідувати туди, де їх ведуть?

     Під час дискусії тому, хто її провадить, слід розуміти, що в жодному з цих місць не йдеться про підтримку стадного інстинкту. Навіть навпаки, як зазначається в слогані до сьогоднішньої зустрічі, до Христа веде та дорога, якою йде не більшість. Так само можна навести приклад Ноя, який був праведником тоді, коли всі навколо нього відпали від Бога (Бут 6) та Понтія Пилата, який видав Христа на смерть «бажаючи догодити юрбі» (Мр 15,15), а також талісмана сьогоднішньої зустрічі Марті, який не бажав розчинитись серед юрби абсолютно однакових зебр.

     А щодо наведених у п. 1 цитат, то допомогти їх зміст допоможе контекст. У Посланні до Римлян прямо перед «проблемним» віршем говориться: «Радуйтеся з тими, що радуються і плачте з тими, що плачуть» (Рим 12,15), тобто йдеться не про однорідність та одномасовість, а про любов, співчуття і солідарність, без самовивищення й заздрості, про що пише Йоан Золотоустий у своїй 22-й бесіді на Послання до Римлян.

     А щодо Йо 10, то якщо зачитати цей уривок, вийде абсолютно протилежний зміст до того, який йому часто приписують: треба слухати голосу лише правдивого Пастиря, а не вестися безвольно за будь-яким злодієм.

     Прикладом того, що часто варто йти проти свого оточення, навіть якщо воно не безбожне, а християнське, є Лука та апостол Павло із сьогоднішнього біблійного читання – 2Тим 4,6-18, де бачимо, як Павло потерпає не лише від римлян, а й від своїх же співбратів, які його покинули (окрім вірного Луки). Однак, навіть попри це, залишений усіма (своїми й чужими), він залишився з Богом, який укріпив його під час тяжких випробувань.

     3Інтерактив: сценка – ділимося на дві команди. Кожна команда має придумати та продемонструвати сценку на тему «свідомого християнства», але кожному учаснику буде роздана своя особиста роль ще перед поділом на команди. Таким чином кожна команда повинна використати кожну роль в історії.

     (праця для того щоб показати що ми стадо але доповнюємо один одного для великих речей)

     4Бути добрим християнином та чесним громадянином – це свідомість того хто я є, кому належу, куди прямую і з ким іду до спасіння.

     5Молитва:

     Псалом 38 (37)

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. В ЄДНОСТІ – СИЛА
     • Оціни

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук