“Мене не пустили до церкви” – історія про права чи безправ’я? Що скажете ви?

Читай також

 • Усі спільноти нашої Церкви – у твоєму ґаджеті!
 • Як створювався диск “Тебе оспівуємо” (ВІДЕО)
 • „Тебе оспівуємо“ — для спілкування з Богом
  • Оціни

   0
   0
     “Мене не пустили до церкви” – історія про права чи безправ’я? Що скажете ви?

     Мене сьогодні вперше не пустили до церкви. Чому запитаєте Ви мене. А тому, що я заважатиму молитися людям, яким заплатили за Службу Божу. Такого шоку в мене ще не було. Штуттгарт 18.05.2017.

     Таким емоційним постом нещодавно поділилась на своїй ФБ-сторінці Марина Азізова. Прикрий випадок трапився із нею під час відвідин храму в Німеччині.

     Отець Олег Кобель одразу ж відреагував на допис, закликаючи винести це питання для ширшого загалу, детально про нього розповівши.

     “Отче, немає про що багато писати. Зайшла до церкви. Мені сказали вийти, бо я буду заважати молитися людям, які заплатили за Службу Божу. Коли я сказала, що хочу просто 2 -3 хвилинки помолитися, то мене попросили помолитися надворі”.

     Як з’ясувалось згодом, церква, до якої авторку посту не впустили – євангельська:

     “Мала нагоду більше дізнатися про церкву: … це Stiftskirche – evangelische Kirche. Можливо тому. Проте згадую зразу чомусь Мартіна Лютера і все одно якось не по собі”.

     До обговорення долучився священик Stepan Sharko, :

     Храми в Німеччині, чи це католицькі чи протестанські, відкриті для всіх. Але є правило, якщо йде богослужіння, то вхід для туристів заборонено, бо це заважає іншим молитися. Як священник служу для української громади у місті Münster і стикаюся кожного разу з подібною проблемою. Туристи не зважають на написи при вході, гупають дверима, голосно розмовляють і ведуть себе часто не відповідно. Тому у деяких храмах є люди, які слідкують за порядком і не дозволяють заходити до святині, коли йде відправа. Припускаю, що Ви потрапили в подібну ситуацію. Німці не «дурнуваті», а люблять порядок і знають свої права. До речі: Одна служба за померлого коштує на римо-католицькій парафії 2,70 євро. Це «дууууже» символічна пожертва. І тут не йдеться про те, хто заплатив, а хто ні “.

     На що Марина Азізова відповіла: ми сказали що ми не туристи, Служба ще не розпочалася і ми попросили 2 хвилинки помолитися, тому ми нікому не могли завадити. І, власне, чітко було сказано, що люди заплатили, тому ми небажані.

     “Я – християнка і хочу мати можливість відвідувати у будь-який час храм. тому дана практика мені виганяння з церкви мені не зрозуміла”.

     Чи є ця подія просто збігом обставин, непорозумінням, а чи поки незрозумілою для нас тенденцією? Якою є ваша думка?

     Автор: Тетяна Трачук

     Фото: school.at

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • Усі спільноти нашої Церкви – у твоєму ґаджеті!
    • Як створювався диск “Тебе оспівуємо” (ВІДЕО)
    • „Тебе оспівуємо“ — для спілкування з Богом
     • Оціни

      0
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Про автора

       Тетяна Трачук

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Напиши відгук