Чотири кроки до примирення між українцями й росіянами від Блаженнішого Святослава

Читай також

 • Більше 50 тисяч людей взяли участь у VI Всеукраїнській Патріаршій прощі до Крилоса
 • Питання, на які відповів Глава УГКЦ у Зарваниці
 • Архиєрейська Божественна Літургія у Патріаршому соборі online
  • Оціни

   0
   0
     Чотири кроки до примирення між українцями й росіянами від Блаженнішого Святослава

     Ми ще не готові до примирення, але треба вже готуватися, − вважає Блаженніший Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви. Як саме це робити, Патріарх розповів у програмі “Відкрита Церква” від “Живого ТБ”.

     Треба розділити три поняття: прощення, примирення і мир. Бо часто ці три слова вживають як синоніми, але насправді вони мають різне значення.

     Спершу варто говорити про прощення. Це початок. Коли хтось прощає − він має здатність непросто перемогти у війні, він перемагає війну. Він не дозволяє, аби війна полонила його серце. Навіть тоді, коли ми повинні захищати свою Батьківщину, ми є носіями миру. Ми захищаємо мирне життя своєї країни.

     Коли мова йде про примирення, то це справді непростий процес, який може розпочатися тільки після готовності до діалогу агресора і жертви. Виділю чотири кроки до примирення. Ми ще не готові до цього, але треба вже готуватися. Що краще ми до цього підготуємося, то краще зможемо це пережити.

     1. Насамперед – примирення повинно розпочинатися з визначення правди. Без правди примирення неможливе. Ми повинні визнати ті кривди, яких нам завдали, і визнати ті кривди, яких, можливо, ми комусь завдали.

     2. Наступний кроквідшкодування збитків, завданих агресором, і встановлення справедливості. Бо несправедливість треба виправити.

     3. Третій крок – потрібно обов’язково вшанувати жертв несправедливої агресії, кривди. Треба їм відшкодувати те, що вони пережили: повернути матеріальні втрати, допомогти залікувати як психічні, так і фізичні рани. А відтак слід вшанувати зневажену людську гідність. Це дуже важливий і необхідний елемент процесу примирення.

     4. Четвертий крок незворотність цього процесу. Треба зробити все, аби в майбутньому запобігти подібним злочинам. Отже, процес примирення має також превентивне значення.

     Українське суспільство поки що не готове до примирення, оскільки ми ще живемо в стані війни. Ми є жертвою несправедливої агресії, але, думаю, що ніколи не зарано почати говорити про примирення, за мир молитися і його будувати, – Глава УГКЦ.

     Плодом примирення є мир. У біблійному сенсі, мир означає гармонію у стосунках між Богом і людьми. Мир – це не просто відсутність війни. Це те, чого ми всі прагнемо в житті.

     Святе Письмо також каже про те, що мир має два елементи – правду і справедливість. Отож без кроків, про які ми говорили вище, важко говорити про справжній, істинний мир.

     За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

     Фото: blogqpot.com/images/masters%20in%20conflict%20resolution%20and%20reconciliation

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • Більше 50 тисяч людей взяли участь у VI Всеукраїнській Патріаршій прощі до Крилоса
    • Питання, на які відповів Глава УГКЦ у Зарваниці
    • Архиєрейська Божественна Літургія у Патріаршому соборі online
     • Оціни

      0
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Коментарі

       • Ігор Шевчук, поет КО НСПУ    25.04.2017 о 21:13

        0

        0

        Загадкова і здорова Ліна Костенко має “розпяття в серці” і відає мир Христовий, який перекриває деякі відстороненості Г. Сковороди і Т. Шевченка. Подумаймо.

       • Ігор Шевчук, поет КО НСПУ    25.04.2017 о 19:57

        0

        0

        Нехай допоможе Вам Бог …

       Напиши відгук