Стартує всеукраїнська акція “Посади дерево миру”

Читай також

 • Церква в час війни
 • Гарна можливість для журналістів. Творчий конкурс на Митрополичу премію
 • Анатомія сімейних конфліктів
  • Оціни

   0
   0
     Стартує всеукраїнська акція “Посади дерево миру”

     Усі екологічні наслідки війни фокусуються на людині, яка їх спричинює, але зрештою і сама стає їх жертвою, адже через руйнування природи підриваються основи благополуччя суспільства і виникають численні загрози для здоров’я та життя людей.

     Разом з людьми від воєнних дій страждає все створіння Боже – природа, безмовно волаючи від болю і взиваючи про милосердя. Сотні тисяч розривів снарядів, мін та гранат понівечили землю та отруїли безліччю токсичних хімічних речовин, зокрема важкими металами та фосфором. Лише 1 кг вибухівки утворює декілька десятків куб. м токсичних газів: SO2, NOx, CO та інших, серед яких є також і ракотворні.

     Крім забруднення повітря, землі та води, до катастрофічних екологічних наслідків призводять лісові та степові пожежі, спричинені масовими артобстрілами та умисними підпалами в тактичних цілях. Від полум’я війни на Сході України вже постраждали сотні тисяч гектарів степової та лісової рослинності. Враховуючи, що основні масиви лісів в межах зони АТО є штучними насадженнями на місці піщаних арен, після вигорання на місці лісу відкриваються оголені піски, не вкриті рослинністю та відкриті для ерозії.

     Маючи за мету привернути увагу до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході України, об’єднуючись у молитві та ділах милосердя стосовно Божого створіння, бажаючи внести посильну лепту для їх подолання, Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви ініціює проведення безтермінової акції «Посади дерево Миру», яка розпочнеться 5 листопада, напередодні Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Координаторами акції на регіональному рівні виступають єпархіальні та екзархальні референти Бюро УГКЦ з питань екології.

     Організатори закликають духовенство, вірних та всіх людей доброї волі до цієї безтермінової акції та діл милосердя до Божого створіння.

      

     Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • Церква в час війни
    • Гарна можливість для журналістів. Творчий конкурс на Митрополичу премію
    • Анатомія сімейних конфліктів
     • Оціни

      0
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук