Закон про збільшення української музики на радіо вступив у дію

Читай також

 • Марія Мартюк – Благослови мене
 • Пісня, яка рятує від неспокою
 • Ярослав Геник – Славлю Тебе
  • Оціни

   0
   0
     Закон про збільшення української музики на радіо вступив у дію

     Від сьогодні української музики на радіо стало більше!

     Зміни до закону України «Про телебачення і радіомовлення», які встановлюють квоти на пісні українською мовою на радіо, а також українську мову ведення радіоефіру набули чинності 8 листопада.

     Закон передбачає, що частка пісень державною мовою має становити протягом першого року не менше, ніж 25 відсотків, другого – не менше, ніж 30 відсотків і третього – не менше, ніж 35 відсотків.

     Із дня набрання чинності мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити протягом першого року – не менше 50%, протягом другого – не менше 55%, протягом третього – не менше 60%.

     Варто додати, що разом з тим в українському сегменті Фейсбук шириться флешмоб на підтримку українських виконавців та української музики загалом. Суть ініціативи полягає у тому, щоб “запостити” у власному аккаунті улюблену україномовну пісню. Ініціатор – народний депутат Вікторія Сюмар.

     «Поставте те, що любите, попросіть зробити це своїх друзів. Давайте покажемо, яка в нас чудова музика і яка гарна українська мова в українській пісні… Давайте зробимо так, що в нашій стрічці в ФБ хоча б сьогодні було якнайбільше нашої української музики»,– пояснює ініціаторка флешмобу, народний депутат Вікторія Сюмар.

     Цим флешмобом ми покажемо всім – українська пісня є, українська культура є, і це значить, що Україна буде,- додалала ініціаторка.

     До акції уже встигли доєднатися чимало користувачів Фейсбук – як звичайних українців, так і високопосадовців. Серед яких Президент України Петро Порошенко, голова Українського інституту національної пам’яті  Володимир В’ятрович та інші.

     За матеріалами: radiosvoboda.org, radiosvoboda.org та facebook.comfacebook.comfacebook.com

     Фото: pexels.com

      

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • Марія Мартюк – Благослови мене
    • Пісня, яка рятує від неспокою
    • Ярослав Геник – Славлю Тебе
     • Оціни

      0
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Коментарі

       • 0

        0

        […] мови в освіті й кінопрокаті. Внаслідок прийняття закону про обов’язкову частку українських пісень на радіо значно зросла присутність україномовної […]

       • 0

        0

        А чи стало? Чи норми Закону не стосуються інтернет-радіо? Слухаю, як звикло, Креденс Кафе Радіо (http://mjoy.ua/radio/kredens-cafe-radio/) і чи то я неуважний, чи то упорядники плей-листа не чули про Закон, але ще жодної української пісні я не чув…

        • 0

         0

         Так а креденс кафе радіо хіба є засобом масової інформації? це ж просто трек-лист кафешки. і він доступний в мережі. Думаю, на нього даний закон не розповсюджується

         • 0

          0

          Я не юрист і в тонкощах трактування законів не розуміюся, але бачу наступне:

          Стаття 2. Сфера дії Закону
          1. Дія цього Закону поширюється на відносини між суб’єктами діяльності в галузі телебачення і радіомовлення незалежно від їхньої форми власності, мети створення, виду статутної діяльності, а також від способу розповсюдження телерадіопрограм та передач, розрахованих на масове приймання споживачами.

          Потік знаходиться у вільному доступі в мережі, отже “розрахований на масове приймання споживачами”, а значить, нмсд, мав би підпадати під дію Закону. 🙂

       Напиши відгук