Навіщо священикам вчитись?

Читай також

 • Молитва і запасне колесо. Те, що владика Володимир Груца говорив студентам
 • Навчіться казати “Ні” за вас цього “Хтось не зробить”
 • Інноваційний вибух — молодь може!
  • Оціни

   3
   0
     Навіщо священикам вчитись?

     Незважаючи на те, що навчання в духовній семінарії триває близько семи років, нещодавно декілька священиків завершили річний курс навчання. Про те, що спонукало отців знову взятись за науку і чого вони вчились читайте далі.

     Впродовж року понад 20 священиків УГКЦ узяли участь у своєрідному вишколі, який  складався з 5 модулів із конкретним переліком занять.

     МАПа – молодіжний апостолят парафії. Саме під такою назвою стартував проект навчання священиків. За словами о. Ростислава Пендюка, ініціатора та розробника курсу, ідея створити простір, де всі охочі душпастирі зможуть дізнатись про  якісні інструменти праці із молоддю та навчитись ними користуватись, зародилась вже давно. І уже цього року її вдалось втілити в життя.

     Молодь творить суспільство і Церкву, тому священики як ніхто інший мусять вміти знаходити з нею спільну мову. А це, особливо у час динамічних змін, справжній виклик. Режими “виховання”, “авторитет”, “традиція” вже давно не працюють у молодіжних колах у звичних для нас проявах. Ніхто не піде з вами на зустріч, якщо ви моралізатор або роздаєте накази. Сучасну молодь здатен виховати виключно той, хто виховує і розвиває себе – всесторонньо, хто вголос заявляє про свої цінності і живе ними.

     Стартувала програма у березні, а вже 9 листопада всі учасники отримали сертифікати. За цей час впродовж п’ятьох модулів, тривалістю тиждень кожен, із священиками працювали українські та зарубіжні професіонали із різних галузей, ділячись своїм досвідом.

     Вміти слухати запитання молоді, відповідати на них, розуміти і виправдати очікування молодих, творити команду активних навколо себе – це лише незначний перелік змістового курсу навчання.

     Організатори сподіваються, що пілотна версія МАПи – це лише перший крок, який мусить сколихнути ширші кола священиків і спонукати ї до постійного навчання задля  якісного діалогу з молоддю.

      

     Автор: Тетяна Трачук

     Фото: о. Ростислав Пендюк

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • Молитва і запасне колесо. Те, що владика Володимир Груца говорив студентам
    • Навчіться казати “Ні” за вас цього “Хтось не зробить”
    • Інноваційний вибух — молодь може!
     • Оціни

      3
      0

        

        

       Підпишись на новини

       Про автора

       Тетяна Трачук
       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       Напиши відгук