Важкі питання про Біблію. #05 Чи Біблія історично достовірна?

Інші дописи автора

    Важкі питання про Біблію. #05 Чи Біблія історично достовірна?

    (Інші важкі питання про Біблію, список поповнюється)

    «Чи є Біблія точною та історично достовірною?»

    В ЧОМУ ПРОБЛЕМА?

    «Чи Біблія історично достовірна? Чи варто вірити кожному вченню Біблії? Всі люди роблять помилки. Як християни можуть наполягати на тому, що Біблія заслуговує довіри?»

    ЧИМ БІБЛІЯ НЕ Є

    • Біблія не є перш за все історичною книгою. Так, вона містить багато історії, особливо про євреїв, але біблійні письменники були дуже вибірковими в темах, які вони вирішили висвітлити.

    • Біблія не є науковою книгою. Так, у ній йдеться про створення світу, що визнають видатні вчені, але Біблія не відповідає на питання «Як був створений світ?», скільки на питання «Хто створив світ/і чому?»

    • Біблія не є перш за все твором великої літератури. Так, вона містить багато відомих творів, як-от книга Йова, яку Теннісон назвав «найвеличнішою поемою стародавніх і модерних часів», але Біблія не призначена для читання як чудова література.

    ТОЧНІСТЬ БІБЛІЇ

    Археологи виявили сотні тисяч стародавніх писань, розшифрували написи на стінах і каменях. Деякі з них сягають другого тисячоліття до Христа.

    Два приклади пророцтв, поданих за сотні років до народження Ісуса у Вифлеємі:

    • Життя

    «Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, занадто малий єси, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде мені той, хто має бути Володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів споконвічних» (Міхея 5:1).

    • Смерть

    «Одежу мою ділять між собою, і на хитон мій жеребок кидають» (Псалом 22:19).

    ЯКА МЕТА БІБЛІЇ?

    Незважаючи на те, що Біблія складається з 66 книг, вона має одну тему: спасіння.

    Біблія не дає суперечливого повідомлення на цю тему. Життя і смерть Ісуса чудово сповнюють старозавітні пророцтва.

    Ключовий вірш Біблії про непогрішність Біблії: «Все Писання – надхненне Богом і корисне, щоб навчати, докоряти, направляти, виховувати у справедливості, щоб Божий чоловік був досконалий, до всякого доброго діла готовий» (2 Тимофія 3:16–17).

    ЯКИЙ ВИСНОВОК?

    Досвід чоловіків та жінок упродовж століть підтверджує той факт, що послання Біблії є послідовним і заслуговує на довіру.

    Підходьте до Біблії з благоговінням: «Я почав читати Святе Письмо на колінах, відклавши всі інші книги і молячись, якщо це було можливо, над кожним рядком і словом. Воно стало їжею та напоєм для моєї душі. Я щодня отримував свіже життя, світло і силу згори» (Джордж Уайтфілд).

    ЦИТАТА ДЛЯ РОЗДУМІВ

    Тож віддаймо себе та вклонімося авторитету Святого Письма, яке не може ні помилятися, ні обманювати

    Блаженний Августин

    Джерело: Hard Questions about the Bible made easy – Water, M. (2000)

    Переклад з англійської: Максим Гонтар

    Приєднуйтесь до нас у Телеграм та Вайбер і отримуйте раз на тиждень дайджест найпопулярніших дописів!

    Інші дописи автора

     Оціни

     [ratemypost]

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.