Папа Франциск: «Повторюю: нехай замовкне зброя!»

Читай також

 • Папа Франциск закликає до етичного використання ШІ після поширення фейкового фото
 • У Вашингтоні відбулася спільна міжрелігійна молитва за Україну
 • Благословення у житті християнина ― схвалення і присутність Господа у діях і в житті людини
    • Папа Франциск: «Повторюю: нехай замовкне зброя!»

     Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск звернувся із закликом припинити кровопролиття в Україні, нагадуючи про те, що жертвами війни є прості люди, які прагнуть миру.

     Промовляючи після проказування молитви «Ангел Господній» до паломників, які в неділю, 27 лютого 2022 року, зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск скерував думку всіх до того, що діється в Україні. Він сказав:

     «Дорогі брати й сестри, в ці дні нас потрясли трагічні речі: війна. Ми неодноразово молилися за те, щоб не було прийняте рішення ступити на цю дорогу. І не перестаємо молитися, більше того, ще наполегливіше благаємо Бога. Тому знову звертаюся до всіх із заохоченням провести 2 березня, в Попільну середу, День молитви і посту за мир в Україні. День, щоби бути поруч із стражданнями українського народу, щоб усім почуватися братами й сестрами та випрошувати в Бога кінець війни.

     Той, хто веде війну, забуває людяність. Він не думає про людей, не має перед очима конкретне життя людей, але ставить перед усім часткові інтереси та владу. Він ввіряється диявольській і збоченій логіці зброї, що є найвіддаленішою від Божої волі. Він віддаляється від простих людей, які хочуть миру. А в кожному конфлікті звичайні люди є справжньою жертвою, що платить особисту ціну за безумства війни. Думаю про похилих віком, про тих, які в ці години шукають притулку, про матерів, які втікають з дітьми… Це брати й сестри, для яких є нагальним відкрити гуманітарні коридори та яких потрібно прийняти.

     Із серцем, яке розривається від того, що діється в Україні, не забуваймо про війни в інших частинах світу, як у Ємені, Сирії, Ефіопії, повторюю: нехай замовкне зброя! Бог перебуває на боці миротворців, а не тих, які застосовують насильство. Бо той, хто любить мир, як читаємо в Конституції Італії, “відкидає війну як засіб образи свободи інших народів і як засіб вирішення міжнародних суперечок”».

     Вітаючи паломників, присутніх на площі, Святіший Отець вказав на численні українські прапори, а тому звернувся із християнським привітанням українською мовою: «Слава Ісусу Христу!».

     www.vaticannews.va

     Читай також

    • Папа Франциск закликає до етичного використання ШІ після поширення фейкового фото
    • У Вашингтоні відбулася спільна міжрелігійна молитва за Україну
    • Благословення у житті християнина ― схвалення і присутність Господа у діях і в житті людини
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.