Читаємо Святе Письмо разом. Книга суддів 4

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 2 вересня
 • Читаємо Святе Письмо разом. Езри 10
 • Читаємо Святе Письмо разом. Езри 8-9
    • Читаємо Святе Письмо разом. Книга суддів 4

     4. Девора та Варак 1-11; битва під Тавором 12-24

     1. Але сини Ізраїля вчинили знову те, що було не довподоби Господеві, коли Егуд помер.
     2. Господь віддав їх у руки Явінові, ханаанському цареві, що царював у Хацорі. Начальником же його війська був Сісера, що жив у Харошет-Гоїмі.
     3. Заквилили тоді ізраїльтяни до Господа, бо в Явіна було 900 залізних Колісниць, і він сильно гнітив синів Ізраїля вже дванадцять років.
     4. А під той час Девора, пророчиця, жінка Лаппідота, була в Ізраїлі суддею.
     5. Сиділа вона собі звичайно під Девора-пальмою, між Рамою й Бетелом, у Ефраїм-горах, і сини Ізраїля приходили судитись до неї.
     6. Послала вона до Варака, сина Авіноама, з Кадету в Нафталі, й промовила до нього: “Господь, Бог Ізраїля, велить ось що: лаштуйсь у дорогу, виступай на Тавор-гору, взявши з собою десять тисяч чоловік із нафталіїв та завулонян.
     7. Я ж заманю до тебе, до Кішон-потоку, Сісеру, начальника війська Явіна, разом з його колісницями й з його військом, і віддам його тобі в руки.”
     8. А Варак відказав їй: “Коли підеш зо мною, то я піду, коли ж не підеш зо мною – не піду.”
     9. Вона ж до нього: “Піти з тобою я піду, тільки ж слава у поході, в який ти вибираєшся, не припаде тобі, бо Господь жінці видасть Сісеру в руки.” І зібралася Девора й пішла з Вараком до Кадешу.
     10. Скликав тоді Варак Завулона і Нафталі в Кадеш: десять тисяч чоловік пішло за ним слідом, і Девора пішла з ними.
     11. Хевер же, кеній, відділився був від кеніїв, потомків Ховава, тестя Мойсея, і розіп’яв свій намет біля Бецааннім-дуба, що під Кадешем.
     12. Як же Сісері оповіли, що Варак, син Авіноама, пішов на Тавор-гору,
     13. зібрав Сісера всі свої колісниці – дев’ятсот залізних колісниць – і ввесь військовий люд, що мав при собі, від Харошет-Гоїму до Кішон-потоку.
     14. І мовила Девора до Варака: “Готуйсь, бо це той день. Коли Господь дасть тобі Сісеру в руки! Хіба Господь не йде поперед тебе?” От і спустивсь Варак з Тавор-гори, і десять тисяч чоловік з ним
     15. Господь навів страх на Сісеру й на всі його колісниці, й на ввесь його табір, перед Вараком, так що Сісера зіскочив з колісниці й утік пішки.
     16. Варак же кинувсь навздогінці за колісницями й за військом аж до Харошет-Гоїму, і все військо Сісери полягло від леза меча, ані одного не зосталось.
     17. Сісера ж прибіг пішки до намету Яели, жінки Хевера, кенія, бо між Явіном, царем хацорським, і домом Хевера, кенія, панував мир.
     18. Вийшла ото Суддів 4, 14:води напитись, бо пече мене спрага!” Вона й відчинила бурдюк з молоком, дала йому напитись і прикрила його.
     19. Він же каже до неї: “Стань при вході в намет, і коли прийде хтось і питатиме тебе й казатиме: Чи нема кого тут? – то скажи: Ні!”
     20. Тоді Яела, жінка Хевера, вхопила наметового кілка, взяла у руки молот, підступила стиха до нього та й загнала кілка йому в скроню так, що кілок пройшов у землю, бо Сісера заснув був глибоко від утоми. Так помер він.
     21. Аж ось з’явився й Варак, що гнався за Сісерою; вийшла Яела йому назустріч та й каже до нього: “Ходи, я покажу тобі того, кого шукаєш.” Ввійшов він до неї, аж ось Сісера. простягнутий на землі, лежить мертвий, з кілком у скроні.
     22. Так Господь принизив Явіна, ханаанського царя, перед синами Ізраїля,
     23. і рука синів Ізраїля тяжіла все важче над Явіном, царем ханаанським, аж покіль вони не знищили Явіна, царя ханаанського.

     Суддів 4, 14: “Хіба Господь не йде поперед тебе?”

     Бог завжди з тобою, навіть тоді, коли ти не з ним. Навіть тоді, коли ти не знаходиш часу для розмови з Ним. І навіть, коли ти чиниш супроти Його правил.

     Бог веде тебе, мене, кожного в цьому житті. Так, вибір за нами – бути з Ним, йти за Ним, чи обрати дорогу неправди. Та в будь-якому випадку, Господь буде мірилом нашого життя. Ти або з Богом, або проти Нього.

     Та Господь завжди попереду.

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 2 вересня
    • Читаємо Святе Письмо разом. Езри 10
    • Читаємо Святе Письмо разом. Езри 8-9
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.