Читаємо Святе Письмо разом. ІІ Царів 10

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Читаємо Святе Письмо разом. ІІ Царів 10

    10. Єгу, цар над Ізраїлем, убиває синів Ахава 1-17; поклонників Ваала 18-36

    1. Було ж у Ахава 70 синів у Самарії. Єгу написав листи і розіслав У Самарію до ізраїльських князів, До старшин та до опікунів синів Ахавових. В них стояло:
    2. “Як прийде лист цей до вас, що маєте при собі синів вашого пана, його колісниці, його коней, міста-твердині й зброю,
    3. то глядіть добре, хто найліпший і найпорядніший із синів вашого пана, й посадіть його на престолі його батька й воюйте за дім вашого пана.”
    4. Вони ж дуже злякались і кажуть: “Коли два царі не встояли проти нього, то як ми встоїмо?”
    5. От і головний над палацом, начальник міста, старші й опікуни послали до Єгу сказати: “Ми твої слуги, ми зробимо все, що нам скажеш, ми не наставимо ніякого царя. Роби, що тобі здається добрим.”
    6. Тоді Єгу написав до них другого листа, де стояло: “Коли ви за мене й коли хочете бути мені слухняні, то візьміть голови синів вашого пана й приходьте завтра о цій добі до мене в Єзреел.” Синів же царських було 70 чоловік, а були вони в значних міста, які їх виховували.
    7. Як прийшов до них цей лист, узяли вони царських синів та й постинали всіх 70, повкладали голови їхні у коші й послали їх йому в Єзреел.
    8. Посланець прийшов і звістив його: “Принесено голови царських синів.” Він повелів: “Складіть їх у дві купи при вході в браму аж до ранку.”
    9. Рано-вранці вийшов він, став і каже до всього народу: “Ви безвинні. Я вчинив змову проти мого пана й убив його. Хто ж повбивав оцих усіх?
    10. Знаєте ж, що ані одне слово Господнє, що Господь сказав проти дому Ахава, не впаде на землю; Господь виповнив те, що сказав був через свого слугу Іллю.”
    11. І вибив Єгу всіх, що були зостались із дому Ахава в Єзреелі, усіх його значних, його знайомих і його жерців, так що ні один не лишився.
    12. Потім рушив він і пішов у Самарію. Подорозі, коло пастушого Бет-Екеду,
    13. наткнувсь Єгу на братів Ахазії, юдейського царя, й спитав: “Хто ви такі?” Ті відповіли: “Ми брати Ахазії й прибули розвідатись про здоров’я царських синів та синів цариці.”
    14. І повелів: “Хапайте їх живцем!” І схопили їх живцем, і повбивали – 42 чоловіка – коло криниці Бет-Екед. Не пощадив з них ані одного.
    15. Пішов він звідти й здибав Йонадава, сина Рехава, що йшов йому назустріч, і, привітавшись із ним, спитав його: “Чи твоє серце таке щире з моїм серцем, як моє серце з твоїм серцем?” Йонадав відповів: “Так!” – “Коли так, дай руку!” І подав той свою руку, й Єгу посадив його до себе на колісницю
    16. й каже: “їдь зо мною, побачиш мою горливість до Господа.” І повіз його у своїй колісниці.
    17. Прибувши ж у Самарію, вибив усіх, що ще зостались були з дому Ахава в Самарії, до цілковитої заглади, за словом, що Господь сказав був до Іллі.
    18. Потім скликав Єгу увесь народ і сказав до нього: “Ахав служив Ваалові замало. Єгу служитиме йому багато більше.
    19. Поскликайте ж до мене усіх пророків Ваала, усіх його вірних та всіх його жерців – усіх до одного! – бо хочу принести велику жертву Ваалові; кого не буде, тому смерть!” Єгу ж удався до хитрощів, щоб вигубити поклонників Ваала.
    20. Він повелів: “Скличте святкові збори на честь Ваала.” І скликали.
    21. Єгу розіслав посланців по всьому Ізраїлю, й посходились усі поклонники Ваала; не осталось ні одного, щоб не прийшов. Ввійшли вони в храм Ваала, так що він був повний від одного кінця до другого.
    22. Єгу сказав наглядачеві за одежою: “Принеси одежу для всіх поклонників Ваала.” Той приніс для них одежу.
    23. Тоді Єгу ввійшов з Йонадавом, сином Рехава, у храм Ваала й сказав поклонникам Ваала: “Шукайте добре, дивіться, чи нема тут між вами когось із слуг Господніх, бо тут мають бути лише одні поклонники Ваала.”
    24. І приступили, щоб приносити жертви й всепалення. Єгу ж поставив знадвору 80 чоловік з наказом: “Коли хтось попустить утекти комусь із тих людей, що я вам видаю в руки, той накладе за нього власною головою.”
    25. Скінчивши ж приносити всепалення, Єгу повелів вартовим і осаулам: “Входьте, січіть, щоб ні один не втік!” І вони постинали їх лезом меча. Вартові й осаули повалили на землю стовпи у храмі Ваала і, продершись у саму середину храму Ваала,
    26. витягли звідти священні стовпи Ваала й спалили,
    27. а потім зруйнували й храм Ваала та зробили з нього нечисте місце аж по цей день.
    28. Так викорінив Єгу Ваала з Ізраїля.
    29. Однак же гріхів Єровоама, сина Навата, якими той увів у гріх Ізраїля Єгу не відцурався – від золотих бичків у Бетелі й у Дані.
    30. Господь сказав до Єгу: “За те, що ти добре виконав те, що мені довподоби, й розправився з домом Ахава у всьому точно за моєю думкою, потомки твої до четвертого покоління сидітимуть на престолі Ізраїля.”
    31. Та Єгу не дбав про те, щоб ходити всім серцем у законі Господа, Бога Ізраїля; не відцурався гріхів Єровоама, в які цей увів Ізраїля.
    32. З того часу розпочав Господь обтинати Ізраїля; Хазаел бив його по всіх границях
    33. на схід від Йордану, і забрав увесь Гілеад-край, землю гадіїв, рувимлян та манассіян, від Ароеру на Арнон-потоці аж до Гілеаду й Башану.
    34. Решта дій Єгу і все, що він чинив, і всі його подвиги записані у літописній книзі царів ізраїльських.
    35. І спочив Єгу зо своїми батьками, і поховано його в Самарії. На місце його став царем син його Йоахаз.
    36. Царював же Єгу над Ізраїлем у Самарії 28 років.

    ІІ Царів 10, 10: “Знаєте ж, що ані одне слово Господнє не впаде на землю”

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     [ratemypost]