Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 21

Читай також

 • 10 заповідей спокою Івана Павла ІІ
 • Шість віршів з Біблії, якщо ви не можете заснути
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 21

     “Апостоли ж зійшлися до Ісуса й розповіли Йому про все, що робили і чого навчали. Він їм і каже: “Ідіть самі одні осторонь, десь на самоту, та відпочиньте трохи” (Мр. 6, 30-31).

     Прославою Бога є твоє життя! Життя є шляхом, ідучи яким, ти можеш відчути втому, невпевненість, безпорадність!  Більшою прославою є бажання шукати відпочинок, який можливий тільки в обіймах люблячого Бога!

     Апостоли, учні Христові, мали велике бажання діяти! Вони бачили перед собою Ісуса який оздоровляв, воскрешав, виганяв бісів, помножував хліби, проповідував і хотіли в цьому наслідувати свого Вчителя, робити так як Він. Здобувши певні успіхи, вони біжать до Христа щоб  Йому про це розповісти. Напевно, що по людськи,  вони  були втомлені, бо мали чимало праці, зустрічались з багатьма людьми, переживали певні емоції. Прийшовши до Нього, учні один наперед одного розповідали про те, що з ними сталось, про свої успіхи і невдачі, радощі і біль, натхнення і сумніви… Ісус, як справжній духівник їх вислухав. Він не дав жодної оцінки їхнім діям, не похвалив, не скартав, не повчав, а лишень дав їм те, чого вони на даний момент так потребували – тишу, самоту та мовчання!

     Сьогодні ідучи шляхом Великого посту, який збігся з “хресним шляхом” нашого рідного народу, ти можеш відчувати втому. Навколо тебе багато шуму, багато слів, багато інформації…. Люди передають один одному в різний спосіб свої переживання, емоції, страхи, події… Це все тебе торкає і осідає в тобі! Зупинись, оглянись, занурся в себе, втишся! Відчуй – можливо тобі саме зараз потрібно зробити паузу і відпочити? Знайти час щоб побути з дітьми, зателефонувати рідним чи друзям? А може ще більше – побути з Христом наодинці і саме в Ньому віднайти сили щоб продовжувати шлях? Скільки всього за останні чотири тижні ти ніс/несла на свої плечах? Можливо сьогодні саме той час, коли ти все це можеш віддати Христові, час, коли можеш дозволити Йому себе понести?

     Найчастіше, що заважає людині віднайти тишу – це думки. Неспокій наших думок можна порівняти із бурею, у яку потрапив човен учнів на Галилейському морі. Як і апостоли в човні нашого життя, ми можемо бути безпомічними, сповненими тривоги та нездатними знайти мир. Але Христос може прийти нам на допомогу. Так само як Він наказав морю та вітрам втихомиритись, і «залягла глибока тиша» (Мр. 4, 39), так може заспокоїти наше серце, змучене страхами, болями, втратами та турботами.

      Перебуваючи у мовчанні, ми довіряємо та надіємось на Господа. Ми навіть не усвідомлюємо, що мовчання є молитвою, яка веде до близьких стосунків з Христом. Папа Франциск говорить що адорація – це коли Бог дивиться на мене, а я на Нього. Замовкнути устами, а ще більше – на глибині серця – це означає притулитись до Самого Бога!

     Господи, дай сили зупинитись, втишитись, замовкнути щоб віднайти тишу, а значить і Тебе! Без Твоєї благодаті не можу заглушити своє “я” і довіритись Тобі до кінця. Прагну на самоті, у Твоїх обіймах  відпочити, щоб з новою силою почути Твій голос “Люблю тебе!”

     P.S. Прослав Бога за ще один день життя! За тих, хто бореться з ворогом на полі бою, та за тих, хто смиренно схиляє голову перед Богом у молитві та мовчанні!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • 10 заповідей спокою Івана Павла ІІ
    • Шість віршів з Біблії, якщо ви не можете заснути
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.