Жити тут і зараз чи піклуватись про майбутнє: що каже Біблія?

Читай також

 • Останні слова Ісуса в Біблії
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • План читання Біблії на Різдвяний піст 2023
    • Жити тут і зараз чи піклуватись про майбутнє: що каже Біблія?

     Кожного дня ми турбуємось про майбутнє. Плануємо наступні проекти, відпустки та вихідні дні. Думаємо про те, що одягнемось та чим будемо вечеряти. Турбуємось про найдрібніші аспекти життя і про доволі серйозні речі. Однак, чи варто? Чи може мудріше жити тим моментом, що є: жити тут і зараз? Спробуймо з’ясувати, що ж каже Біблія про плани на майбутнє та життя тільки теперішнім.

     Чи варто турбуватись про майбутнє?

     Про людей, що планують своє майбутнє йдеться у Посланні апостола Якова. Зокрема, у розділі 4 віршах 13-15 він говорить:
     “Тепер слухайте ви, що кажете:” Сьогодні чи завтра підемо до цього міста і перебудемо там рік, і будемо торгувати і заробляти “, – але ви не знаєте, що прийде завтра. Бо ваше життя, неначе туман, який з’являється на деякий час, а потім зникає. Натомість необхідно казати: «Як буде на це воля Божа, ми будемо жити і робити так і так».

     Власне, як бачимо, люди, про яких йшлося в цьому уривку, припускають, що вони житимуть і буде їм добре в тих місцях, де вони їдуть, але вони забувають, що може статися зовсім по-іншому. Саме тому Яків говорить їм (і нам) доручити наше життя Богу. Чому ми повинні покладатись у  нашому житті  тільки на Бога? Звичайно, тому що Бог знає, що для нас найкраще. Це може звучати страшно і здаватись перебільшенням, однак насправді ми не можемо навіть припустити, чи будемо живими через 1 хвилину. Але ми можете бути певними, що Бог знає, що найкраще, і що, покладаючись на  Нього, ми в кінцевому результаті будемо щасливими!

     Інший важливий аспект, який засуджує життя тільки майбутнім, є те, що ми втрачаємо можливості в цей момент. Бог закликає нас робити великі справи сьогодні, але ми надто сфокусовані на минулому болі або турботі про майбутнє.  А, як наслідок,  ми просто ігноруємо те, що відбувається прямо перед нами!

     Однак, не можна сказати, що Біблія повністю заперечує планування майбутнього. Очевидно, що існують ситуації, коли продумати щось наперед надзвичайно потрібно. У таких випадках Святе Письмо заохочує планування та вважає його необхідним. Про це, зокрема, йдеться у Євангелії від Луки 14: 28-30:

     «Хто бо з вас, коли башту поставити хоче, перше не сяде й видатків не вирахує, чи має потрібне на виконання, щоб, коли покладе він основу, але докінчити не зможе, усі, хто побачить, не стали б сміятися з нього, говорячи: Чоловік цей почав будувати, але докінчити не міг…»

     А жити тільки теперішнім – не помилка?

     Перебування тут і зараз перш за все передбачає уникнення хвилювань про майбутнє. І, насправді, Біблія неодноразово каже нам це робити, як от у Посланні до Филип’ян 4: 6-7:

     «Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові. І мир Божий, що перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі»

     Інший відомий всім приклад – Євангелія від Матвія 6: 25-30:

     «Отже, кажу Я вам: не піклуйтеся про те, що їстимете й питимете, аби підтримати життя своє. Не турбуйтеся про одяг для тіла вашого. Напевне, життя є важливіше їжі, а тіло — одягу!  Погляньте на птахів: вони не сіють, не жнуть, не збирають зерна до комори, але ж Отець Ваш Небесний годує їх. Хіба ж ви не знаєте, люди, що ви значно важливіші за птахів? Ніхто з вас не зможе хвилюванням своїм подовжити життя своє хоча б на годину? Навіщо ви піклуєтеся про одяг? Погляньте, як ростуть дикі квіти: вони не працюють, не шиють одягу собі. Та ж кажу вам, що й Соломон у розквіті слави своєї не вдягався у такі вишукані шати, як вони. Якщо Бог одягає в таку розкіш траву польову, що сьогодні росте, а завтра потрапить у вогонь, то наскільки ж певніше одягне Він вас, о маловіри!  Тож не піклуйтеся й не питайте: „Що нам їсти?” або „Що нам пити?” або „У що нам вбратися?  То лише погани увесь час дбають про таке, але ж Отець Ваш Небесний знає, чого ви потребуєте.»

     Коли ми навчимося жити таким чином, ми будемо жити справді теперішнім моментом. І тільки тоді повною мірою скористаємося нашими можливостями, талантами та розвиватимемо їх ще більше, досягаючи різноманітних висот. І тільки тоді зможемо думати про щось справді вартісне, адже далі Матвій каже нам не піклуватись про завтра, а думати та турбуватись натомість про Царство Небесне.

     Саме так виглядає щасливе життя – життя, де кожнісінька мить кожного дня проживається нами повною мірою, без переляку або боязні минулого чи майбутнього. Це справжнє мистецтво –  навчитися жити у цьому моменті.

     Що ж робити?

     Занадто часто ми потрапляємо в пастку проживання в минулому або занепокоєння майбутнім. Наслідком цього є те, що ми стаємо, так би мовити,  замороженими в часі. Ми не можемо рухатися далі, бо або наша історія переслідує нас, або ми не хочемо рухатись вперед через страх  майбутнього. Але. Вчора вже немає. Ми ніколи не зможемо виправити помилки або змінити свою історію. Завтра теж немає. Жити, побоюючись завтрашнього дня, безглуздо. Однак жити тут і зараз, роблячи щось для свого майбутнього, однак довіряючи його Богові – ось найрозумніший вихід для християнина.

      

     Підготувала Марія Оринчак 

      

     Читай також

    • Останні слова Ісуса в Біблії
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • План читання Біблії на Різдвяний піст 2023
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)