Реколекційний будиночок Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ став прихистком для 84 вимушено переміщених осіб

Читай також

 • Доєднуйтеся до збору макулатури в межах ековідповідального проєкту «Спожити»
 • Р-ЕКО-ЛЕКЦІЇ 1.0: молодь та священники вчилися бути ековідповідальними та дієвими
 • Владика Максим Рябуха про біль і рани війни: «Любов сильніша за все» 
    • Реколекційний будиночок Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ став прихистком для 84 вимушено переміщених осіб

     Реколекційний будиночок Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ у Новояворівську від початку повномасштабної війни став прихистком для десятків українців, які вимушені були, покинувши рідні домівки, під страхом смерті і ворожої розправи, втікати на захід України.

     ― Зараз у нас мешкає 84 вимушено переміщених осіб із Донеччини, Луганщини, Миколаївщини, Херсонщини, Запоріжчини. Від березня до червня минулого року тут були також мешканці з Києва та Київщини, Чернігівщини. Ми стараємося забезпечити необхідні умови, щоб люди могли тимчасово перебути тут у відносному спокої та мирі. Однозначно, що в нас набагато спокійніше, аніж у їх рідних містах та селах. На жаль, умови тут не настільки комфортні, як у їхніх домівках, та все ж значмо краще, аніж у спортзалах чи школах, де в перші дні вони вимушені були тулитися, ― пояснив адміністратор реколекційного будиночку Орест Андрійчук.

     Усі мешканці отримують соціальну допомогу від держави. Пів року від початку вимушеного переселення також їм видавали гуманітарну допомогу. Сьогодні ж дехто працевлаштувався, хтось продовжує працювати за своїми місцями роботи. Усі діти шкільного віку навчаються в місцевій школі, старші діти ― у закладах вищої освіти.

     ― Прийняли нас дуже добре. Невдовзі вже буде рік як ми проживаємо тут. Люди дуже приємні. Я ― з Краматорська. Вимушена була покинути рідний дім через ворожий напад, постійні обстріли і бомбардування. В мене є двоє внуків, дочка і зять – військові, ― розповіла одна з мешканців реколекційного будиночку у Новояворівську.

     Люди різного віку шукають собі заняття ― хтось підремонтує своє старе авто, хтось лагодить кран, щоб не протікав, хтось ділиться думками про майбутнє після нашої перемоги.

     ― У мене дві дочки і троє внуків. Я приїхав із ними. В однієї дочки ― дитина-інвалід. Якби не потребували моєї підтримки, не покидав би рідну домівку, каже ще один мешканець, який вимушений був виїхати з Півдня.

     Усіх цих людей єднає надія на перемогу, мир і можливість повернутися на свою малу батьківщину.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Доєднуйтеся до збору макулатури в межах ековідповідального проєкту «Спожити»
    • Р-ЕКО-ЛЕКЦІЇ 1.0: молодь та священники вчилися бути ековідповідальними та дієвими
    • Владика Максим Рябуха про біль і рани війни: «Любов сильніша за все» 
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"