Небо в7. У пошуках Різдвяної зірки. 23. Про прощення

Читай також

  • Небо в7. Хрест – не гра у побожність
  • Небо в7. Про Хрест як простір мужності та відповідальності
  • Небо в7. Про Хрест як акт співчуття
        • Небо в7. У пошуках Різдвяної зірки. 23. Про прощення

          Сьогодні спробуємо краще пізнати і зрозуміти, що говорить Біблія про прощення. Що нам прощає Господь Бог, коли ми з вірою звертаємося до Нього. Як маємо поступати щодо наших ближніх, коли вони нам вчинили зло.

          У Святому Письмі ми відкриваємо для себе таку картину стосунків Бога і людини, зокрема з тією, що згрішила: грішник є боржником, якому Господь прощенням відпускає ці гріхи. Це відпущення настільки дієве, що опісля Бог не бачить того гріха. Він зникає в Божій любові і милосерді.

          Використовуючи ці образи Ісус казав, що боржник неспроможний віддати боргу. Тому Господар дарує йому той борг. Це бачимо і в притчі про двох боржників.

           Після смерті, воскресіння Ісуса Христа та зішестя Святого Духа на апостолів, рання Церква розпочинає свою проповідь, проголошуючи ці прообрази., які були представлення ще в Старому Завіті. Про те, що потрібно було, щоб Христос страждав і третього дня воскрес і щоб у Його ім’я проповідувалося покаяння на відпущення гріхів.

          Остаточно прощення в Біблії вказує на добровільну ініціативу Бога, який через Свою любов і милосердя робить крок назустріч людині і через страждання на хресті дарує прощення всьому людству. Тож людина вже не має жодних перешкод, щоб спілкуватися з богом, бо з ворога стає другом.

          В Новому Завіті зустрічаємо ще й інші слова „очищати“, „відмивати“, „виправдовувати“. Книга Мудрості оспівує Бога, який любить все, що сотворив.

          Немає правдивого покаяння без прощення. Людина, яка кається перед Господом, досвідчує милосердя і покаяння. У своєму житті має наслідувати Христа і прощати своїх кривдників. У Новому Завіті є два слова для цього означення, вони перекладаються, як відпустити і спокутувати. Тож кожен християнин, щоб отримати прощення від бога має виконати першу умову — прощення ближньому і любов до нього.

          Наше прощення ближньому є умовою для нашого прощення. Є одним із елементів осягнення неба. Тому Ісус наказує безнастанно прощати ближньому.

          Пам’ятаймо, що умова нашого прощення — прощення наших ближніх. Це потребує чималих зусиль і любові. Дивлячись на приклад Ісуса, можемо розуміти, чому так важливо прощати. Тож частіше промовляймо молитву “Отче Наш”, яка допоможе нам приймати правильні рішення в житті.

          Читай також

        • Небо в7. Хрест – не гра у побожність
        • Небо в7. Про Хрест як простір мужності та відповідальності
        • Небо в7. Про Хрест як акт співчуття
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.