Обговорення: Червоний (2017)

Читай також

  • Зауваги щодо фактів з історії Почаївського монастиря
  • Світло переможе темряву: з’явився трейлер історичної драми «Щедрик»
  • Завершується оцифрування фонду Андрея Шептицького. Невдовзі оприлюднять понад 1240 унікальних справ
        • Обговорення: Червоний (2017)

          УВАГА! В ЦІЙ РУБРИЦІ МИ ПУБЛІКУЄМО ФІЛЬМИ, ЩО Є ТЕПЕР В ПРОКАТІ, ДОБРІ І НЕ ДОБРІ, ТОЖ НЕ ВВАЖАЙТЕ ЦІ ПУБЛІКАЦІЇ ЯК РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПЕРЕГЛЯДУ!

          ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО ОБГОВОРЕННЯ ФІЛЬМУ В КОМЕНТАРЯХ НИЖЧЕ!

          Рік2017КраїнаУкраїна
          Вікові обмеження+12Жанрісторія, бойовик
          РежисерЗаза БуадзеСценарійАндрій Кокотюха
          ПрокатЗ 24 серпня 2017, орієнтовно по 13 вересня 2017
          У головних роляхМикола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц, Любов Тищенко, Ігор Колтовський, Олег Стефан, Володимир Шпудейко

           

          1947 рік. У страшну м’ясорубку сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний, де мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі. Фільм знятий на основі однойменного роману Андрія Кокотюхи. Дізнайтесь більше: стаття на Вікіпедії

          ЧЕКАЄМО ВАШИХ ВІДГУКІВ ПРО ФІЛЬМ У КОМЕНТАРЯХ НИЖЧЕ!

          Читай також

        • Зауваги щодо фактів з історії Почаївського монастиря
        • Світло переможе темряву: з’явився трейлер історичної драми «Щедрик»
        • Завершується оцифрування фонду Андрея Шептицького. Невдовзі оприлюднять понад 1240 унікальних справ
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Коментарі

              • Марта Зозуля    30.08.2017 о 12:07

                – В Бога віриш?
                – Нікак нєт, гражданін майор!
                – Тепер можеш.
                Отаке кіно. Про любов, надію, віру і звісно, героїзм. Майже нема до чого прискіпуватися. Акторська гра – відмінна, озвучення – місцями навіть геніальне (голос героя Ігоря Колтовського – це щось незабутнє!). Вражаючий фінальний кадр з головними героями, як у закордонних фільмах (молодшій молоді має сподобатися) :).
                Цікаво було спостерігати за зміною персонажа Віктора Гурова. Як він вчився боротися і ставати вільним, небоязким.
                Звісно, сам Данило Червоний (персонаж Миколи Берези, актора львівського театру Леся Курбаса) – викликав захоплення. За такими лідерами хочеться йти. Які добре знають, з ким не можна укладати угод і що варто ризикувати заради честі й людської гідності. З якими Великдень настає і в найбільш нелюдських умовах.

              • Прийшовши після перегляду фільму додому, в голові виникло питання: “Суть? Головна думка фільму-і-роману – яка вона?”. Трохи прокрутила в пам’яті сюжет, і зрозуміла: фільм – це коротко викладена, алегорична історія України. Фільм про те, що справжній, свідомий своєї людської гідності українець, не буде в неволі – в неволі режиму (СРСР, ГУЛАГ), не буде в неволі беззаконня і гріху – головний герой і ті, хто з ним – теж морально чисті люди.
                Воля! Тільки воля! Готові на всяку жертву заради неї.
                Моральна свобода – відстоювати свої права, навіть якщо за це холодно-голодний карцер чи смерть.
                Україна, як і Данило Червоний, постійно (з юності) боролася, пережила період неволі, пережила і зради, і несприйняття-нерозуміння своїми, пережила агресію, переживає агресію, але добре обдумала і ризикнула всім заради свободи.
                Здається саме зараз Україна піднімається догори з того урвища, каміння сиплеться їй з-під ніг, ноги сковзають, обдряпує руки, напружує м’язи… але це вже останні кроки з провалля. Далі – весняна трава.
                Дай Бог, щоб бачення Кокотюхи було пророчим!

              • Фільм добре показує, як українці трималися один одного під час ув’язнення у ГУЛАзі, показує, якою важливою є спільнота, культура, віра, надія на краще – особливо запам’ятався Великодній вечір, коли українці моляться та співають зібравшись довкола столу в бараці, а на столі – паска, виліплена з чорної землі… Також підкреслюється важливість дотримування особистих принципів – не йде Червоний на угоду з кримінальними “авторитетами”, свободу свою та своїх товаришів не обмінює на владу чи комфорт. У фільмі багато насильства, злослів’я та кримінальної лексики, що є цілком нормальним для фільму на таку тему, однак це варто врахувати, вибираючи кіно для сімейного перегляду.