Подвійний ювілей у Ватиканському Радіо

Читай також

 • Реакція Ватикану на Голодомор в Україні: чи належно реагував Святий престол
 • Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо Риму і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» 
 • У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
    • Подвійний ювілей у Ватиканському Радіо

     У неділю, 28 лютого 2016 року український відділ Радіо Ватикану відсвяткував подвійний ювілей.

     Відсвяткували 50-річчя початку щонедільних літургійних відправ в українському обряді на хвилях Ватиканського Радіо. А також, 50-річчя хору Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Римі.

     До того, від заснування українського відділу в Радіо Ватикані в 1939 році, Святі Літургії відправились один-два рази на місяць. Ця дата – це також і ювілей хору Сестер Служебниць у Римі. Він був заснований саме тоді з метою забезпечення участі в недільних і святкових Богослуженнях в каплиці Ватиканського Радіо.

     Як згадує Татіяна Шуфлин, учасниця, а згодом і диригент цього хору:

     “Добре пригадую ту першу Святу Літургію, яку відслужив Владика Іван Бучко, Апостольський візитатор для українців у Західній Європі, та дуже зворушливу проповідь, яку він виголосив”.

     Співані Божественні Літургії в українському обряді на хвилях Радіо Ватикану пройшли декілька етапів розвитку. У сорокові роки минулого сторіччя вони транслюватились принагідно, а Ювілейним Святим Роком 1950 відправи почали транслюватись один раз на місяць.

     radio_vatykanu3

     У зв’язку із Святим Роком 1950 Ватиканська радіостанція значно розбудувалась. Приміщення колишньої астрономічної обсерваторії в “Палацціні Папи Льва ХІІІ” у ватиканських садах перетворено у  радіокаплицю. Під куполом золо­тими літерами записано Христові слова: “Що ви чуєте на вухо, звіщайте з покрівель” (Мт 10,27). Відтоді щонеділі з отієї “покрівлі” щонеділі лунає гомін дзвонів базиліки святого Петра, що розпочинає трансляцію Святих Літургій: в латинському та в східних обрядах.

     На Папській колегії святого Йосафата спочив обов’язок щомісяця відправити співану Службу Божу в каплиці Ватиканського Радіо. Служителем був  кожночасний ректор, а проповіді виго­лошували священики за че1569045_Articoloргою. Першим диригентом хору був тодішній семінарист Іван Музичка.

     Після зросту кількості студентів Василіянської обителі- почали співати у Ватиканському Радіо. Першим диригентом був брат-василіянин  Володимир Бурко з Бразилії. Згодом до українських хорів у Римі приєднались семінаристи Малої української семінарії, яку провадили отці Салезіяни.

     Як казав Високопреосвященний Архиєпископ Мирослав (Марусин), Секретар Конґреґації для Східних Церков:

     “Недільне та святочне радіомовлення з Ватикану, досягло не тільки наш рідний край, але й далекі поселення в Казахстані, на Сибірі та на півночі – ген до Фінландії та Соловків. Всюди можна було почути богомільний спів і духовну проповідь.”

     Також Владика поділився зворушливим прикладом із свого власного життя:

     “У неділю 13 січня 1980 року везли на санях в галицькому селі померлого на поховання. Був сильний мороз і лежав великий сніг та ніяка сила не перешкодила тоді поставити над могилою покійного радіоприймач, щоб вислухати Божественну Службу, яку в цей час служив над гробом Святого Петра священик – син того, власне покійного рідного свого батька”.

     3000 Святі Літургії в українському обряді – ось підсумок 40-річчя щонедільних відправ Божественних Літургій у Ватиканському Радіо. А також, і богослуження під час більших церковних празників і з приводу інших важливих подій у житті католицької Церкви.

     Довідка. Лютий 1966 року розпочався новий етап літургічних передач, а саме щонедільні Божественні Літургії. Також, виникла потреба постійного хору.

     Перший хор Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії був організований під керівництвом с. Томії Гриневич в обителі Генерального Дому Сестер у Римі. До кінця 1966 року Сестри Служебниці самі щонеділі співали Святі Літургії, о 16:15 римського часу.

     За матеріалами: catholicnews.org.ua

     Фото: credo-ua.orgcatholicnews.org.ua

     Читай також

    • Реакція Ватикану на Голодомор в Україні: чи належно реагував Святий престол
    • Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо Риму і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» 
    • У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.