В Ізраїлі знайшли тканину часів царів Соломона і Давида

Читай також

 • Місце хрещення Ісуса нарешті розміновують
 • Монета Пилата на дорозі, збудованій руйнівниками Юдеї: знахідка
 • Справжній город на даху в Тель-Авіві
    • В Ізраїлі знайшли тканину часів царів Соломона і Давида

     Біблійні тканини часів царів Соломона і Давида були виявлені в долині Тимна на півдні Ізраїлю. Це перші знайдені зразки текстилю, що відносяться до даного історичного періоду

     Раніше не було знайдено жодної тканини в таких місцях, як Єрусалим, Мегіддо і Асор, так що це дає унікальну можливість побачити цілий аспект життя, про яке раніше ми не мали уявлення, – сказав доктор Ерез Бен-Йосеф, який очолював дослідження, – ми знайшли фрагменти текстилю сумок, одягу, наметів, мотузок і шнурів».

     Невеликі клаптики (деякі розміром всього 5х5 см), що стали надбанням науки, виткані різним способом і з різних ниток, вони відрізняються за кольором і орнаментом. Більшість виготовлені з вовняних ниток. Однак є і лляні фрагменти – такі тканини, впевнені археологи, були привезені з Йорданської долини або північної частини Ізраїлю.

     Тканини були виявлені в районі мідних копалень в пустелі Арава. Завдяки посушливому клімату органічні волокна добре збереглися. Імовірно, знайденим клаптикам 3000 років. Дослідники вважають, що з виявлених фрагментів тканин були зроблені сумки і одяг людей, що тут жили, а також намети і мотузки.

     На думку дослідників, одяг з майстерно витканого матеріалу, прикрашеного орнаментом, могли носити вмілі майстри, які керували на рудниках складним процесом плавлення міді. Знахідка також проливає світло на життя ідумеїв, які брали участь у війнах з ізраїльтянами.

     Крім текстилю археологи виявили велику кількість насіння, що відносяться до семи видів згаданих в Біблії рослин, які росли в Ізраїлі. Серед них насіння двох видів злаків (пшениця і ячмінь) і п’яти видів фруктів (фініки, гранати, інжир, виноград і оливки).

     Дослідники вважають, що навколо шахт жили так звані ідумеї, народ, про який відомо, що він вів затяжну війну з Ізраїлем. Дослідники вважають відкриття унікальним – при розкопках Єрусалиму, Мегіддо або Хазор не були знайдені настільки унікальні об’єкти. «Перед нами відкрилося крихітне вікно в живу тканину біблійного минулого, в Силіконову Долину Північного Ізраїлю, на початку цивілізації, яку ми раніше не могли помацати», – вважає професор.

     Джерело: Католицький Оглядач

     Читай також

    • Місце хрещення Ісуса нарешті розміновують
    • Монета Пилата на дорозі, збудованій руйнівниками Юдеї: знахідка
    • Справжній город на даху в Тель-Авіві
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.