Старовинний храм під пам’ятником Леніну знайшли у Кривому Розі

Читай також

 • Тим, хто перестав ходити до храму через священника чи інших християн
 • Чого не варто робити під час Святої Літургії?
 • Коли чуємо кінцеве «амінь», було б чудово понести дарунок тиші тим, хто її немає
    • Старовинний храм під пам’ятником Леніну знайшли у Кривому Розі

     Під постаментом колишнього пам’ятника Леніну в Центрально-Міському районі Кривого Рогу співробітники місцевого історико-краєзнавчого музею розкопали старовинну церкву.

     “Як виявилося… храм побудували в дев’ятнадцятому столітті на честь Миколи Чудотворця. Вулицю, на якій спорудили святиню, назвали Миколаївською, проте з приходом більшовиків церкву розібрали по цеглинці аж до фундаменту. До слова, перебувала вона під землею понад 80 років”, – йдеться в повідомленні.

     Зазначається, що на цьому місці в різний час було три храми. Перший – дерев’яний, який побудували в 1761 році. Але його знищила російсько-турецька війна. Згодом дерев’яний храм Святого Миколи відновили, а через сто років церкву вирішили створити не з дерева, а з білого вапняку. Тут також спочивали мощі священнослужителів.

     Цьогоріч у сквері біля пам’ятника Леніну почалася реконструкція, біля постаменту і школи мистецтв зняли асфальт. Саме тоді співробітники краєзнавчого музею спочатку помітили траншеї, а потім сланцеві плити, які колись були підлогою церкви. Науковці розкопали частину фундаменту храму, і навіть знайшли старовинні монети.

     Як розповіла старший науковий співробітник Криворізького міського історико-краєзнавчого музею Ірина Стеблина, частину розкопаного фундаменту помістять під ковпак, щоб люди могли побачити, як раніше будували.

     Дослідження співробітників музею ніхто не фінансує, допомагають тільки волонтери. Вже розкопали вісім метрів фундаменту завдовжки і шість завглибшки.

     Джерело: Католицький оглядач

     Читай також

    • Тим, хто перестав ходити до храму через священника чи інших християн
    • Чого не варто робити під час Святої Літургії?
    • Коли чуємо кінцеве «амінь», було б чудово понести дарунок тиші тим, хто її немає
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.