ЧОРНОБИЛЬ: ЗАЗИРНУТИ «ПІД САРКОФАГ» В ЦЕНТРІ КИЄВА

Читай також

 • Чорнобиль очима дітей
 • Папа Римський Франциск зустрінеться з чорнобильцями
 • Закинутий Чорнобиль очима франко-німецького фотографа
    • ЧОРНОБИЛЬ: ЗАЗИРНУТИ «ПІД САРКОФАГ» В ЦЕНТРІ КИЄВА

     У центрі Києва 25 квітня відкрився документальний мистецький проект до річниці Чорнобильської аварії

     Документальна інсталяція «Під саркофагом» — історичний та мистецький проект, що представляє наслідки використання «мирного» атому в умовах тоталітаризму.

     Організатори — Український інститут національної пам’яті, Архів Служби безпеки України та Центр досліджень визвольного руху — обрали поєднання творчих образів, цифр та фактів. За локацію проекту взято підземний перехід — місце, яке дозволяє відчути ефект перебування у замкненому просторі зони ураження або ширше — закритого від світу СРСР.

     «Коріння ядерної катастрофи у Чорнобилі — у системі управління країною»

     Історик Володимир В’ятрович працював з таємними раніше документами КДБ і певен: катастрофи на ЧАЕС було не уникнути. Втім, причини далеко не техногенного характеру, хоча ще до 26 квітня 1986 року відбулося 5 аварій, 29 аварійних зупинок, 63 відмови обладнання. «Коріння ядерної катастрофи у Чорнобилі — у системі управління країною», — говорить дослідник.

     Тож глядача закликають подивитися на катастрофу ширше, аніж лише як техногенну аварію.

     реактор чорнобиль
     Зруйнований 4 енергоблок ЧАЕС

     «Це була аварія цілої тоталітарної системи. Проект “Під саркофагом” показує паралелі між мутаціями живого організму внаслідок радіації та мутаціями суспільства внаслідок совка, які ми досі переживаємо», — говорять автори виставки.

     Опинитися «Під саркофагом» можна щодня з 25 до 29 квітня.

     Довідка:

     Приблизно о 1:23:50 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблока частково обвалилася. У різних приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися. Суміш з розплавленого металу, піску, бетону і частинок палива розтікалася під реакторними приміщеннями. Після аварії на Чорнобильській АЕС сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі. Радіоактивного опромінення зазнали майже 8,4 млн. жителів Білорусії, Україні та Росії. 130 00 осіб було евакуйовано, навколо ЧАЕС утворено 30-кілометрову зону відчуження. Пізніше, за різними оцінками, 1200 осіб повернулись назад до свої домівок.

     За матеріалами: credo-ua.orgasktop.livejournal.comuamodna.com

     Читай також

    • Чорнобиль очима дітей
    • Папа Римський Франциск зустрінеться з чорнобильцями
    • Закинутий Чорнобиль очима франко-німецького фотографа
     • Оціни

      [ratemypost]