Релігійні організації отримали право засновувати загальноосвітні школи

Читай також

 • Голова Патріаршої комісії у справах молоді отець Ростислав Пендюк поділився кількома думками про ситуацію у Дніпрі
 • Зцілення Любов’ю
 • Закон – дорога до Бога
    • Релігійні організації отримали право засновувати загальноосвітні школи

     2 червня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів». Ним надано релігійним організаціям, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, право на створення навчальних закладів (дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих).

     Відповідний законопроект зареєстровано за №1447. Його авторами виступили народні депутати з фракції «Народний фронт» Павло Унгурян, Лілія Гриневич та Віктор Єленський. Як повідомляє портал ВРУ, законопроект підтримали 237 народних депутатів.

     Перед голосуванням законопроекту у першому читанні голова Комітету з питань науки і духовності Лілія Гриневич зауважила:

     Сьогодні будь-яка людина, будь-який громадянин може самостійно засновувати приватний навчальний заклад, а релігійні організацій не можуть! І це є наслідок нашого пострадянського трактування принципу відокремлення держави від церкви. Так, держава не має права втручатися у справи церкви, а церква не повинна втручатися у справи держави, але вони можуть взаємодіяти. І найбільш успішною ця взаємодія в усьому світі є саме у сфері освіти.

     articleimages_60151_150602_1_0Нагадуємо, вперше ініціатива щодо права релігійними організаціями засновувати загальноосвітні навчальні заклади, прозвучала ще у 90-х рр. ХХ ст. Тоді і появилися перші такі навчальні заклад, які були засновані благодійними фондами або приватними особами. На сьогодні існує кілька десятків таких шкіл, які належать до різних конфесій, але їх офіційними засновниками не є релігійні організації. Неодноразово подібні законопроекти, підтримані членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, блокувалися на урядовому або депутатському рівні. Підтриманий законопроект був зареєстрований у ВРУ у грудні 2014 року.

     Джерело: catholicnews.org.ua

     Фото: news.hec

     Читай також

    • Голова Патріаршої комісії у справах молоді отець Ростислав Пендюк поділився кількома думками про ситуацію у Дніпрі
    • Зцілення Любов’ю
    • Закон – дорога до Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.