Держсекретар Ватикану в Києві поблагословив родини переселенців, потиснувши їм руки

Читай також

 • Реакція Ватикану на Голодомор в Україні: чи належно реагував Святий престол
 • Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо Риму і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» 
 • У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
    • Держсекретар Ватикану в Києві поблагословив родини переселенців, потиснувши їм руки

     Кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Ватикану, відвідав 17 червня  Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ в Києві.

     “Цей собор — центр єдності усієї Української Греко-Католицької Церкви, як на Батьківщині, так й в діаспорі. Ця споруда є символом важкої та героїчної історії вашої Церкви, яка повнотою занурилась у скарби східної християнської традиції та водночас є у повному сопричасті з Єпископом Рима, а отже — частиною того католицизму, яке, окрім того, що є рисою Церкви, становить також конкретну реальність. Саме завдяки цьому вона є знаком збіжності у різноманітті, яке знаходить у служінні наступника апостола Петра видимий центр єдності та постійне утвердження у вірі.” — з такими словами звернувс Пароліні до всіх присутніх.

     З Держсекретарем Ватикану у соборі перебували Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, Архиєпископ Мечислав  Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ, владики Синоду Єпископів УГКЦ, духовенство та родини вимушено переселених осіб.

     «Тут зібралися ті, які страждали і продовжують страждати через нелюдське насильство на Сході вашої країни. Їм я повторюю, що Папа послав мене сюди насамперед до них, аби засвідчити близькість свою та всієї Католицької Церкви, а також запевнити у молитві й постійній праці, щоб мир повернувся в Україну та, щоб Держава могла далі крокувати до прогресу, у свободі, справедливості, рівності та порядності», – звернувся він до переселенців.

     Глава Церкви привітав від імені УГКЦ представника Ватикану в соборі: «Цей собор – серце нашої Церкви, яке розміщене на берегах древнього Дніпра, який є хрещальною купіллю, в якій народилася цивілізація християн Сходу Європи. Тут ми знаходимо своє коріння, як спадкоємці хрещення святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Це коріння єднає усіх дітей Київської Церкви, як  православних, так й греко-католиків». Блаженніший Святослав також додав, що цей храм став батьківським домом для потребуючих: «Тут знаходили свій нічліг, харчувалися й отримували медичну допомогу мітингувальники Революції гідності. А зараз цей собор є центром служіння потребуючим людям в Україні».

     Священик Роман Сиротич, Директор БФ «Карітас-Київ», познайомив кардинала із родинами переселенців. А Держсекретар Ватикану кожному із них потиснув руку і поблагословив.

      

     Джерело: catholicnews.org.ua

     Читай також

    • Реакція Ватикану на Голодомор в Україні: чи належно реагував Святий престол
    • Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо Риму і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» 
    • У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.