Американці дозволили Церкві фінансувати… аборти

Читай також

 • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
 • Владика Венедикт пояснив, чи Бог карає?
 • Без кінцівок після невдалого аборту, тепер – чемпіон світу з плавання
    • Американці дозволили Церкві фінансувати… аборти

     Департамент охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS) вирішив, що рішення штату Каліфорнія, яким змушується працедавців покривати своїм працівникам фінансові витрати на аборти не порушує федеральне законодавство про захист права на свободу сумління.

     Слід зауважити що у Кодексі Канонічного права (Католицька Церква римського обряду) канон 1398 передбачає, що той, хто вершить аборт, або у будь-який спосіб допомагає його вершити автоматично отримує кару екскомунікації. Кодекс Канонів Східних Церков (Східні Католицькі Церкви) каноном 1450 встановлює покарання для тих, хто вершить аборт, або у будь-який спосіб допомагає його вершити має бути покараний тими самим канонічним  покараннями, що й вбивця уже народженої людини.

     Цим рішення Адміністрація Обами і юридично і фактично змушує Католицьку Церкві та Її установи, а також інші релігійні організації, які вважають аборт гріхом та моральним злом оплачувати вбивство невинних дітей. Фактично, рішенням HHS Адміністрація Обами скасувала право на свободу совісті та свободу віросповідання в США

     Католицькі коледжі в Каліфорнії Лойола Мерімаунт  та університет Санта-Клари оскаржили рішення Департамент охорони здоров’я та соціальних служб Каліфорнії з 2014р., яке змушує усіх працедавців покривати витрати на аборт їхніх працівників.

     У 2015р. ще одне оскарження подала Католицька Церква разом із іншими конфесіями, які вважають аборт гріхом.

     Проте, Адміністрація Обами постановила, що Католицька Церква в США та інші релігійні організації не мають права ні на свободу віросповідання, ні на свободу совісті.

     «Шокуючим є те, що HHS дозволило штату Каліфорнія змушувати всіх роботодавців – навіть церкви – фінансувати і сприяти абортам через плани медичного страхування», сказав кардинал Тімоті Долан, голова Комітету американських єпископів з Pro-Life діяльності , і Архиєпископ Вільям Лорі, голова Спеціального комітету єпископів з питань релігійної свободи.

     «Це адміністративне рішення не поважає не тільки права на життя і свободу віросповідання, але і волю конгресу і верховенство закону» – додали вони – «Як ліки від небажання адміністрації виконувати свої обов’язки, ми закликаємо Конгрес прийняти закон про захист совісті і припинити подальшу дискримінацію стосовно релігійних людей і проти всіх, хто поважає ненародженої людське життя».

     Також і Голова католицької Конфедерації Каліфорнії Едвард Долейсі заявив, що дії Адміністрації Обами є шокуючим і таким, яке укидає фундаментальні права та свободи людини.

     Джерело: pravda

     Читай також

    • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
    • Владика Венедикт пояснив, чи Бог карає?
    • Без кінцівок після невдалого аборту, тепер – чемпіон світу з плавання
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.