Папа Франциск: 3 слова, які змінюють подружжя

Читай також

 • Як отримати повний відпуст для душ у чистилищі цього листопада
 • Послання Папи Франциска на Світовий День Молоді 2021
 • «Бідних завжди маєте з собою». Послання Папи на Всесвітній день бідних
    • Папа Франциск: 3 слова, які змінюють подружжя

     Вже вдруге молодь, і не тільки, могли зустрічатися з Папою Франциском під вікном на вулиці Францисканській. Це вікно, де традиційно Йоан Павло ІІ також зустрічався з паломниками.

     Цього вечора Папа говорив про подружжя. «Інколи мене запитують, що робити, щоби подружжя долало труднощі, аби йти далі». На думку Папи є 3 слова, які є ключовими елементами для будування міцного подружжя: «будь ласка», «дякую» і «вибач».

     Не можна в подружжі вимагати або взяти речі задарма: «Завжди треба спитати чоловіка або жінку, не можна «наїжджати» на нього, але просити дозволу».
     Говорячи про вдячність Папа підкреслив, що часто чоловіки мусять бути вдячними дружині, і навпаки: «Вдячність є необхідною», – ствердив Папа. У свою чергу, говорячи про пробачення, понтифік зазначив: «у подружжі завжди хтось може робити помилку. Вибачення є великим добром».

     Франциск також звертався до пар, які були на площі перед вікном:

     «багато з вас давно одружені, деякі може недавно одружилися або незабаром одружаться», і тричі просив їх разом повторювати ці ключові слова: «будь ласка, дякую, вибач»… Це гарно звучить, так, але у подружжі завжди є проблеми, сварки. Буває, що подружжя свариться…».

     Понтифік додав:

     «Навіть тарілки літають». На це натовп голосно засміявся, немовби погоджуючись з Папою. «Не лякайтеся цього… але не закінчуйте жодного дня без примирення, бо «холодна війна» може бути дуже небезпечна в наступний день».

     Для примирення на думку Франциска не потрібно гарних промов: «Примиритися не обов’язково означає сказати гарні слова, для примирення часто достатньо якогось жесту (сказавши це, Папа послав повітряний поцілунок)», бо «там де є любов, жесту достатньо для примирення». Після цього понтифік просив усіх присутніх помолитися «Радуйся Маріє» за подружні пари. Папа закінчив свою зустріч як зазвичай: «Моліться за мене. Насправді, моліться за мене. Добраніч і гарного відпочинку!».

     Читай також

    • Як отримати повний відпуст для душ у чистилищі цього листопада
    • Послання Папи Франциска на Світовий День Молоді 2021
    • «Бідних завжди маєте з собою». Послання Папи на Всесвітній день бідних
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Leave a Comment