Папа до журналістів: любити правду й шанувати гідність людини

Читай також

 • Дикастерія віровчення про «серйозні порушення» проти людської гідності
 • ВПЛИВ НА ПАПУ РИМСЬКОГО. ДУХОВНИЙ ВИМІР ВОЇНА. ЗЛОВТІХА. ЗНАМЕННЯ. НА ВСЕ ВОЛЯ БОЖА? | Жовті Кеди
 • Посол України у Ватикані: Потрібно відкривати нові фронти, а не білий прапор піднімати
    • Папа до журналістів: любити правду й шанувати гідність людини

     «Любити правду– означає не тільки її звіщати, але й жити правдою, свідчити її власним трудом… Не йдеться про те, чи бути віруючим, чи невіруючим. Питання полягає в тому, щоб бути щирим із самим собою та іншими, чи ні. Взаємостосунки – це серце кожної комунікації. Це тим більше стосується тих, для кого комунікація є ремеслом. Жодні стосунки не можуть бути тривалими, якщо вони ґрунтуються на нечесності».

     Мало є професій, які б мали такий вплив на суспільство, як журналістика. На відповідальності, пов’язані із журналістикою, звернув увагу Папа Франциск, зустрічаючись з Національною радою Спілки журналістів Італії, приймаючи їх у п’ятницю 22 вересня 2016 року. В аудієнції брав участь також і монсеньйор Даріо Е. Віґано, Префект Секретаріату в справах комунікації, у склад якого входить теж і Ватиканське Радіо. Він привітав Святішого Отця від імені присутніх журналістів. З привітанням виступив також і голова Національної ради Спілки журналістів Італії Енцо Якопіно.

     Папа Франциск зупинився на трьох елементах, що є суттєвими для виконування професії журналіста у такий спосіб, щоб сприяти покращенню світу:  любити правду, жити, згідно з професією та шанувати гідність людини.

     Він сказав, що в новині журналіста важко чітко розрізнити біле і чорне, адже там переважає незліченна кількість відтінків сірого, «бо політичні дебати і навіть багато конфліктів лише іноді є результатом ясних динамік, в яких можна чітко й неоднозначно визначити, хто винен і хто має рацію».

     Слова Святішого Отця, звернені до майже 400 журналістів, вказали, що він добре ознайомлений з труднощами ремесла журналістів, але не відмовляється від того, щоб підняти планку цієї професії до найшляхетніших цінностей.

     «Любити правду, – вказав він, – означає не тільки її звіщати, але й жити правдою, свідчити її власним трудом… Не йдеться про те, чи бути віруючим, чи невіруючим. Питання полягає в тому, щоб бути щирим із самим собою та іншими, чи ні. Взаємостосунки – це серце кожної комунікації. Це тим більше стосується тих, для кого комунікація є ремеслом. Жодні стосунки не можуть бути тривалими, якщо вони ґрунтуються на нечесності».

     Далі Його Святість заохотив журналістів жити, згідно з професією, не підпорядковуючи свою діяльність одностороннім інтересам, чи вони будуть економічними, чи політичними. На думку Папи, не йдеться про те, щоб тільки дотримуватись деонтології журналістики, але «усвідомити глибокий сенс власної праці». Він вказав, що завданням журналістики, що більше, її покликанням, є за допомогою шукання істини, розвивати суспільний вимір людини.

     Третім елементом, необхідним для виконування професії журналіста є пошанування людської гідності. Таким чином, їхня праця зможе стати знаряддям побудови культури зустрічі, сприяючи загальному добру.

     Журналістика не може перетворитись у зброю, знищуючи людей, а навіть цілі народи. Вона не повинна боятись змін, або таких факторів, як вимушена міграція внаслідок війни або голоду.

     «Ви, журналісти, – сказав на закінчення Святіший Отець, – щоденно можете всім пригадувати, що не існує такого конфлікту, якого не могли б розв’язати чоловіки й жінки доброї волі».

     Джерело: Католицький оглядач

     Фото: sib-catholic

     Читай також

    • Дикастерія віровчення про «серйозні порушення» проти людської гідності
    • ВПЛИВ НА ПАПУ РИМСЬКОГО. ДУХОВНИЙ ВИМІР ВОЇНА. ЗЛОВТІХА. ЗНАМЕННЯ. НА ВСЕ ВОЛЯ БОЖА? | Жовті Кеди
    • Посол України у Ватикані: Потрібно відкривати нові фронти, а не білий прапор піднімати
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.