Нову книгу Толкіна опублікують через сто років після написання

Читай також

 • Дж. Р. Р. Толкін – Різдво (повна версія)
 • Втрачена різдвяна поема Толкіна, присвячена Діві Марії
 • Чому Дж. Р. Р. Толкін любив відвідувати щоденну Літургію
    • Нову книгу Толкіна опублікують через сто років після написання

     У травні 2017 року буде опублікована «Повість про Берена і Лютіен», написана Джоном Рональдом Руелом Толкіном 100 років тому.

     Нова книга автора «Володаря перснів» Джона Рональда Руела Толкіна побачить світ у травні 2017 року, повідомляє The Telegraph. Її опублікує британське видавництво HarperCollins. «Повість про Берена і Лютіен» автор написав рівно сто років тому, але вона ніколи не видавалася окремо, а входила до складу 12-ти томної  «Історії Середзем’я», в якій син Джона Толкіна Крістофер зібрав невидані чернетки свого батька.

     «Повість про Берена і Лютіен» – казкова історія кохання смертного чоловіка і безсмертної дівчини-ельфа. Причому прототипом жіночого персонажа послужила дружина самого Толкіна Едіт. «Я ніколи не називав Едіт ім’ям Лютіен, але вона стала джерелом повісті», – зізнавався письменник після смерті дружини. А на спільній могилі Толкіна і його дружини вигравірувані імена Берен і Лютіен.

     Над «Повістю про Берена і Лютіен» Толкін працював в 1917 році, незабаром після того, як повернувся з фронту.
     Під час Першої світової війни письменник служив зв’язковим на річці Сомма. Це був важкий час для дружини, яка чекала його вдома. Вона лякалася кожного стуку в двері, боячись, що принесуть звістку про смерть чоловіка. Через цензуру, прийняту в пошті Британської армії, Толкін розробив секретний код, який використовував для написання листів додому. Завдяки цьому кодові Едіт могла простежувати переміщення чоловіка на карті Західного фронту. Назад в Англію письменник повернувся в 1916 році, будучи звільненим від військової служби через окопну лихоманку, на яку він захворів. Слабкий і виснажений Толкін провів закінчення війни в госпіталях і гарнізонах, оскільки за станом здоров’я вважався непридатним для служби.

     Нагадаємо, що Джон  Толкін – видатний англійський письменник, філолог-медієвіст, класик світової літератури ХХ століття та один із засновників жанру фентезі, активний католик-мирянин.

     Джерело: catholicnews

     Фото: tsn

     Читай також

    • Дж. Р. Р. Толкін – Різдво (повна версія)
    • Втрачена різдвяна поема Толкіна, присвячена Діві Марії
    • Чому Дж. Р. Р. Толкін любив відвідувати щоденну Літургію
     • Оціни

      [ratemypost]