Одесити навчилися переробляти відходи на цінну сировину

Читай також

 • «Ділитись, коли так багато людей є в потребі» – владика Василій (Тучапець) до молоді Харківського екзархату
 • СпоЖити: Екосистема твоєї бульбашки
 • «Екосистема твоєї бульбашки»: чи потрібні «фільтри» у час війни?
    • Одесити навчилися переробляти відходи на цінну сировину

     Активісти створили проект перетворення пластикового сміття в корисні вироби: вуличні меблі, причому у великих обсягах. Вони переконані: пластик – це коштовність,  а не сміття

     Ідею майстерні ініціатор проекту Євген Хлєбніков виклав на міську краундфандингову платформу Моє Місто і швидко зібрав суму на необхідне обладнання, яка навіть перевищує заявлену – 12 800 замість 11 900 грн.

     Хлопці сподіваються, що проект стане імпульсом, що допоможе переосмислити цінність пластику та змінити статус із “сміття” на “сировину”. Переробляти збираються не все, а лише ту сировину, на яку буде «заточене» обладнання. Решту – сортувати, пресувати і відправляти на підприємства, які будуть в змозі переробити. Зараз вони використовують технологію інженера Дейва Хаккенса, який і розробив ідею цінності пластику.

     «Поступово будемо оснащувати майстерню обладнанням, розширюючи спектр переробки», – підкреслює Євген Хлєбніков.

     В планах активістів – вирішити проблему з приміщенням та монетизувати процес переробки. Хлопці переконані, що проект має на себе заробляти.

     «Гроші на розвиток ми будемо заробляти, продаючи вироби під замовлення, – в інтер’єри, для літніх майданчиків кафе, – ділиться планами Євген Хлєбніков.  Тут величезна сфера можливостей, вже є попередні замовлення ».

     Також планують залучити різноманітні установи міста до процесу постачання сировини: ТРЦ, школи, університети, офіси, ресторани. Навіть збираються організувати мобільний пункт прийому вторсировини. А в виробництву об’єктів хочуть залучати однодумців, організовуючи воркшопи на всіх стадіях створення вуличних меблів, починаючи з дизайну.

      

      

      

      

     Нагадаємо, що 1 листопада в Києві почали приймати пластикові пакети.

     За матеріалами: culturemeter.od.ua

      

      

     Читай також

    • «Ділитись, коли так багато людей є в потребі» – владика Василій (Тучапець) до молоді Харківського екзархату
    • СпоЖити: Екосистема твоєї бульбашки
    • «Екосистема твоєї бульбашки»: чи потрібні «фільтри» у час війни?
     • Оціни

      [ratemypost]