Єпископ зібрав 11 мільйонів доларів, щоб викупити 226 християн

Читай також

    Єпископ зібрав 11 мільйонів доларів, щоб викупити 226 християн

    Єпископ зі Сирії зібрав таку значну суму коштів, щоб викупити із полону 226 християн, які стали заручниками бойовиків терористичного угрупування “Ісламська держава” під час християнських погромів одночасно в 35 поселеннях вздовж річки Хабур на північному сході Сирії.

    Близько 250 християн, в тому числі жінки і діти, були взяті в заручники. Чотири людини тоді були вбиті, пізніше бойовики опублікували відео страти ще трьох заручників.

    ІДІЛ відразу ж зажадала за полонених викуп. Спочатку за їх звільнення просили 23 млн. доларів, потім уже вдвічі менше.

    Одного із заручників бойовики послали до сирійського єпископа Мара Афрам Атнейлу в місті Хасеке, щоб передати умови: свобода перших 17 бранців коштуватиме по 50 тис. доларів за кожного християнина. Після тридневних перемовин єпископ вирішив пристати на таку пропозицію.

    “Ви дивитеся на це з точки зору моральності, я це розумію. Якщо ми даємо їм гроші, значить, ми фінансуємо їх і завдяки цим грошам вони продовжать убивати … – каже Анеки Ніссан, який допомагав єпископу збирати пожертви в Канаді. – Але нас мало і ми повинні допомагати один одному”.

    Оператор і сценарист Саргон Сааді, який проживає в Каліфорнії, розповів, що зібрати більше 11 млн. доларів за такий короткий термін для діаспор ассирійських християн було зовсім непросто, враховуючи, що це надзвичайно небезпечно: фінансування терористичних організацій в багатьох країнах карається максимальними термінами ув’язнення.

    “У ассирійців немає армії, якихось спецпідрозділів, тому наш єдиний важіль тиску – гроші”, – сказав Сааді.

    Інформація про збір коштів для викупу заручників поширювалася через соціальні мережі.

    У Німеччині ассирієць-підприємець Чарлі Кенун переконав уряд прийняти в країні декількох звільнених заручників і почав збір коштів для викупу решти ув’язнених. У Великобританії ассирійський бізнесмен Енді Дарма також зібрав пожертви для своїх одновірців.

    26 травня цього року звільнили дві жінки, 16 червня бойовики звільнили юнака, 11 серпня з полону було випущено 22 людини. Останніх 43 заручників відпустили 22 лютого 2016 року. Точна сума викупу не розголошується.

    Нагадаємо, в грудні 2015 року Організація Об’єднаних Націй прийняла резолюцію про боротьбу з фінансуванням ІДІЛ, в якій зазначалося, що кошти, одержувані в якості викупу за заручників, давно стали одним з основних джерел фінансування цієї терористичної організації. Тому ООН закликала уряди всіх країн світу “запобігати викраденню і захопленню заручників членами терористичних груп, а також забезпечувати звільнення заручників без сплати викупу і без будь-яких політичних поступок”.

     

    За матеріалами: Католицький оглядач

    Фото: interris

    Читай також

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.