Папа: довічне ув’язнення – це не вирішення проблеми

Читай також

  • Папа Франциск прийняв у Ватикані Володимира Зеленського
  • Глава УГКЦ зустрівся з Папою Франциском у Ватикані
  • Владика Микола Бичок: «Я розумію, яку велику відповідальність покладає на мене це призначення»
        • Папа: довічне ув’язнення – це не вирішення проблеми

          «У Бозі завжди є місце для того, щоб розпочати наново, щоб бути утішеним та реабілітованим милосердям, яке прощає».

          Ці слова із листа Папи Франциска  на ім’я капелана в’язниці «Due Palazzi» італійського міста Падови о. Марко Поцци, з нагоди конференції «Звужені горизонти» на тему довічного тюремного ув’язнення, яка 20 січня 2017 р. відбулася у цій установі.

          Передаючи вітання всім учасникам конференції, Папа звернувся до ув’язнених:

          «Уявляю, – пише він, – що дивлюся вам у вічі та помічаю у вашому погляді численні труднощі, тягарі і розчарування, але також там проглядається світло надії. Хочу заохотити вас ніколи не загасити цього світла надії. Ви – ув’язнені особи: іменник завжди повинен переважати над прикметником, людська гідність завжди повинна бути вищою та просвічувати заходи тюремного ув’язнення».

          Учасникам призадуми про умови відбування покарання Папа побажав успіхів у пошуках «стежок людяності, здійсненних шляхів, завдяки яким людяність зможе проникати через броньовані двері і щоб серця ніколи не стали закритими перед надією на краще майбутнє для кожного».

          «У цьому контексті мені виглядає невідкладним культурне навернення, яке не миритиметься з думкою про те, що покарання може стати остаточним словом у житті, в якому відкидається сліпий шлях карального правосуддя і не вдовольняються виключно розподільчою справедливістю, в якому існує відкритість на примирливе правосуддя і на конкретні перспективи ресоціалізації, в якому довічне ув’язнення не буде вирішенням проблем, але проблемою, яку слід вирішити. Бо якщо гідність буде остаточно ув’язнена, то в суспільстві не залишається місця для того, щоб все розпочати наново та повірити в оновлюючу силу прощення. У Бозі завжди є місце для того, щоб все розпочати наново, щоб бути утішеним і реабілітованим милосердям, яке прощає»

          Джерело: radiovaticana

          Читай також

        • Папа Франциск прийняв у Ватикані Володимира Зеленського
        • Глава УГКЦ зустрівся з Папою Франциском у Ватикані
        • Владика Микола Бичок: «Я розумію, яку велику відповідальність покладає на мене це призначення»
          • Оціни

            [ratemypost]