“Перш ніж сотворити жінку, Господь про неї мріяв”: Папа Франциск

Читай також

 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
 • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
    • “Перш ніж сотворити жінку, Господь про неї мріяв”: Папа Франциск

     Господь сотворив жінку для того, щоб кожен із нас мав матір. Це і є той великий дарунок, який Творець робить кожній особі. Він сотворив її також мужньою, красивою, без якої світ не був би таким прекрасним та гармонійним.

     Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси у у Ватикані цього четверга, 9 лютого 2017 р. говорив про роль жінки, від старозавітньої розповіді про заснування світу і аж до сьогодні..

     Чоловік та жінка є рівними і ніхто з них не є вищим над іншим. Однак, саме жінка, а не чоловік, є тією, яка вносить гармонію у світ, роблячи його гарним. Господь сотворив різного роду звірів, опісля – Адама, який спершу був сам. Тоді Господь вирішив сотворити із його ребра жінку, яка була б товаришувала йому у житті. За словами Папи, перш ніж сотворити жінку, Господь про неї мріяв.

     Дуже часто ми говоримо про жінок, звертаючи увагу на їх права та наголошуючи на їхніх обов’язках. Натомість головним завданням жінки, на переконання Папи, є вносити гармонію у сотворений світ. Використовувати людей – це злочин, а використовувати жінку – це більше, ніж злочин, адже так руйнується гармонія.

     Проповідь Вселенського Архиєрея була побудована на трьох пунктах: самотності чоловіка, мрії, що передувала сотворенню жінки, та долі чоловіка та жінки, які стають одним тілом.

     Святіший Отець розповів про випадок, що трапився з ним під час однієї із щотижневих загальних аудієнцій. Вітаючи присутніх, він наблизився до однієї подружньої пари, яка святкувала 60-річчя подружнього життя, та запитав їх про те, хто з них був терпеливішим у подружжі? Призадумавшись, подруги ніжно подивились один одному в очі і відповіли: «Двоє разом. Ми любимо один одного». Приклад тієї подружньої пари, що спільно зверстала 60 років, показує нам, що означає бути «одним тілом». Продовжуючи, Папа Франциск підкреслив, що саме це і є той вклад, який приносить жінка: здатність закохатись; гармонію у світ.

     На закінчення проповідник зазначив, що Господь сотворив жінку для того, щоб кожен із нас мав матір. Це і є той великий дарунок, який Творець робить кожній особі. Він сотворив її також мужньою, красивою, без якої світ не був би таким прекрасним та гармонійним.

      

     Джерело: Радіо Ватикану

     Фото: ipress

     Читай також

    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
    • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Коментарі