Український науковець довів, що молитва змінює кров і дійсно лікує

Читай також

 • Коли варто починати вчити дітей молитися?
 • Джерела нашої сили
 • Дари Святого Духа – основи
    • Український науковець довів, що молитва змінює кров і дійсно лікує

     Чи справді молитва має цілющу силу? Вчений вирішив перевірити це експериментальним шляхом. Досліди тривали 15 років. Науковець брав венозну і капілярну кров у добровольців, робив її аналіз. А потім просив досліджуваного або когось із близьких читати молитву протягом 10-15 хвилин, подумки або вголос. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові. І вона різнилася!

     Ще зі студентських років я займався дослідженням лейкоцитів — це клітини крові, які захищають нас від проникнення хвороботворних мікробів, — розповідає Михайло Лазорик, дослідник, кандидат медичних наук, автор 166 патентів та 15 ліцензій. — Я досконало вивчив явище фагоцитозу, коли лейкоцити пожирають інфекцію, визначив ферменти та деякі речовини у лейкоцитах і фагоцитах. Пізніше я випадково виявив, що лейкоцити у капілярній та венозній крові мають різну активність, а також винайшов метод визначення цих клітин не лише у мазку (загальноприйняте визначення лейкоцитарної формули крові), а у системі Si, коли їх можна визначати у конкретних цифрах на літр, а також виявити кількість мікробів, поглинутих лейкоцитами (так зване мікробне число). А там виявив абсолютно інші закономірності, ніж у мазках. Зачепився за це, почав вивчати докладніше. Зокрема, вивчав ці зміни до та після різних хвороб, до та після впливу мінеральних вод, голкотерапії, лікування ваннами.

     Відомо, що після молитви та церковних піснеспівів людина почуває умиротворення, духовне полегшання. А що ж відбувається на фізичному рівні? Зокрема, з нашою головною рідиною – кров’ю? От це я і почав вивчати. Став шукати добровольців, що виявилося важкою справою. Просив людей помолитися над собою або щоб хтось інший молився над ними, вголос чи подумки. Люди, що зголосилися, були різної статі, рівня освіти, соціального статусу, професій, хворіли на різні недуги (був і атеросклероз, і гепатит В, і ревматизм). А от священослужителів вирішив не долучати, щоб вони не піддавалися сумніву щодо цілющого значення молитви.

     technician placing blood tubes in the laboratory centrifuge

     Перед дослідом брали капілярну та венозну кров, проводили її аналіз. Потім досліджуваний (або його знайомий) читав молитви хвилин 15-20 – це “Отче наш”, “Вірую”, “Царю Небесний”, псалом 50, до святих, до небесних покровителів. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові та визначали кількісні та морфо-функціональні властивості її клітин.

     Кров ставала іншою на клітинному рівні! Пам’ятаю, наш перший досліджуваний мав остеомієліт (гнійне запалення кісток стегна після важкої аварії). В аварії загинув його брат, а від болю у кістках чоловік страшенно мучився. Молитву читав не він сам, а спеціально запрошена особа. Коли порівняли показники крові до та після молитви, виявилося, що рівень одного з показників фагоцитозу був у шість (!) разів нижчим, ніж до експерименту! Цей перший випадок лише підтвердив, що ми на правильному шляху.

     Усі подальші експерименти показали одне і те саме: після молитви агресивність інфекції в організмі падала. Особливо коли йшлося про гостру фазу хвороби. Наприклад, ще одним добровольцем був чоловік з остеохондрозом хребта та перенесеним інфекційним гепатитом. Він сам читав комплекс молитов протягом 5-7 хвилин, а потім ще стільки ж часу слухав, як читали інші. Пацієнт загалом був віруючим та регулярно молився. Після молитов ми зафіксували зміну показників запалення — вони стали нижчими.

     Молитва – це не просто слова. Це коливання певної частоти. Давно доведено, що молитва змінює структуру води. Адже феномен освяченої води на Хрещення – це не міф, а науковий факт. А людина майже на 80% складається з води. Тож, діючи на найголовнішу рідину нашого організму, молитва змінює його на клітинному рівні навіть у тому випадку, коли ви читаєте її подумки.

     Джерело: dobryjlikar

     Читай також

    • Коли варто починати вчити дітей молитися?
    • Джерела нашої сили
    • Дари Святого Духа – основи
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Коментарі

       • Ігор    04.03.2020 о 19:19

        Є передача у якій наглядно продемонстрували позитивний вплив молитовних станів на кров: https://youtu.be/NBaoqm-pBXQ

       • Де ім’я цього вченого, де посилання на дослід, де перевірка іншими вченими???????

        • Юлія    03.03.2020 о 05:58

         Михайло Лазорик, дослідник, кандидат медичних наук, автор 166 патентів та 15 ліцензій. Читайте уважно.

       • Інна    28.11.2017 о 13:32

        Нарешті! Алілуйя! Українці почнуть молитися хоч і завдяки науковцям а не справжнім вірянам, все одно результат прекрасний! Аби ще доказали, що вивчення Біблії змінює не тільки кров а й життя! Та впливає на вічну душу, точніше на те місце – де людина проведе своє справжнє вічне життя: в раю чи в аду. Звісно, що вивчення не достатньо, потрібнє покаяння та віра, а Бог через Духа Святого зробить решту! Читайте Біблію, моліться, підіть туди, де збираються віруючі люди! І буде Вам щастя! 💙💛

       • Найпрекрасніше, що ми можемо переживати – це відчуття таємниці. Вона джерело всякого справжнього мистецтва і науки. Той, хто ніколи не випробував цього почуття, хто не вміє зупинитися і задуматися, охоплений боязким захопленням, той подібний до мертвого тіла, що й очі його закриті.