Художня література робить нас чуйнішими до інших, – вчені

Читай також

 • Для всіх і кожного. Книжкові новинки до зимових свят від видавництва «Свічадо»
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • Евтаназія – це відмова любити себе
    • Художня література робить нас чуйнішими до інших, – вчені

     Американські вчені з’ясували, що література, яку ми читаємо, так чи інакше впливає на нашу здатність до співпереживання та на ставлення до інших людей. Дослідники вважають, що художні твори якнайкраще допомагають відчувати та розуміти навколишніх.

     Науковці з приватного університету «Нова школа» (Нью-Йорк) – соціальний психолог Емануеле Кастано та аспірант Девід Кідд – провели п’ять досліджень, під час яких спостерігали за різними групами людей. Усі групи читали уривки з творів різних жанрів. Після того, як читання було завершене, учасники експерименту пройшли тест на здатність розуміти почуття та емоції інших людей.

     Дослідники виявили істотну відмінність між читачами різних жанрів літератури. Зокрема результати тих, хто читав художні книги, були значно вищими у порівнянні з тими, хто читав науково-популярні видання.

     Вчені пояснюють це тим, що художні твори, як правило, сфокусовані на характерах та взаєминах героїв, чим викликають у читача яскраві емоції й переживання. «Часто образи персонажів зображені нечітко, без багатьох деталей, і ми змушені заповнювати прогалини, щоб зрозуміти їхні наміри і мотиви», – говорить Кідд. Такі книги спонукають читача уявляти персонажів, і це відповідно сприяє розумінню інших у реальному світі.

     Таке відкриття, на думку вчених, може допомогти покращити свої соціальні навички окремим групам суспільства, наприклад, ув`язненим чи дітям з аутизмом.

     Джерело: starylev

     Читай також

    • Для всіх і кожного. Книжкові новинки до зимових свят від видавництва «Свічадо»
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • Евтаназія – це відмова любити себе
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.