Американський астронавт Майкл Скотт Хопкінс, член екіпажу корабля Союз ТМА-10М, зізнався, що брав із собою в космос Пресвяті Дари і причащався на МКС.
Майкл виріс в родині методистів, але після шлюбу з католичкою перейшов в Католицьку Церкву і виховує своїх дітей в католицькій вірі. Коли стало відомо, що астронавт візьме участь в космічному польоті на МКС, то він задався питанням, чи зможе він взяти з собою в політ Тіло Христове. Після довгих консультацій архієпископ Даніель Ніколас Дінардо, дозволив Майклу Хопкінсу взяти з собою в космос Пресвяті Дари. Астронавт взяв з собою невелику дарохранильницю з шістьма облатками, кожна з яких була поділена на 4 частини. Таким чином, він міг би причаститися 24 рази, здійснюючи свою піврічну космічну пригоду.
«Кожна річ, яку ми беремо в космос повинна бути задокументована і класифікована. Коли ви летите на російському кораблі, то члени російського космічного агентства протягом двох тижнів зважують всі особисті речі і затверджують їх для космічного польоту. Але я не міг віддати Тіло Христове комусь іншому », – розповідає Майкл Скотт Хопкінс. Я прийшов зі своїми особистими речами і пояснив сенс дароносиці і її значення для мене: «Для вас це просто хліб або вафлі, але для мене це Тіло Христове». Вони мене зрозуміли і сказали: «Добре, ми не будемо це зважувати, вага тут невелика, немає проблем. Можете залишити це у себе ».
“Всі двері були відкриті, і я міг взяти Дари в космос, щоб причащатися щотижня. Кілька разів я причастився, скажімо, в особливих випадках. Я двічі виходив у відкритий космос, і вранці у ці дні я причащався. Для мене було важливо знати, що Ісус зі мною, коли я виходив через люк в безповітряний простір. Останній раз на орбіті я причастився в модулі «Купол», що представляє собою велике вікно з видом на землю. Це був особливий момент перед моїм поверненням додому».
Майкл Скотт Хопкінс був членом екіпажу корабля Союз ТМА-10М разом з Олегом Котовим та Сергієм Рязанським. Їх політ проходив з 26 вересня 2013 року по 11 березня 2014 року. Всього американський астронавт провів у космосі 168 діб.
Джерело: kyrios.org