Хрест – це знак Божої любові, а не прикраса: Папа Франциск

Читай також

  • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
  • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
  • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
        • Хрест – це знак Божої любові, а не прикраса: Папа Франциск

          “Хрест не є прикрасою, оздобленою дорогоцінним камінням, яку виставляють напоказ,  його не слід носити тільки як символ релігійної приналежності, але треба дивитися на нього як на знак Божої любові, розп’ятої заради нашого спасіння”

          Розмовляючи з фарисеями свого часу Христос мовив: «Коли вгору Чо­ловічого Си­на піднесете, тоді взна­є­те, що Су­щий я і що від се­бе не чи­ню нічого». Йдеться про зв’язок розп’яття  із мідним змієм, якого євреї піднесли на жердині в пустелі, рятуючись від зміїної отрути: якщо вкушений дивився на мідного змія, то зцілявся. Ісус став жертвою задля наших гріхів: Христос взяв на Себе всі гріхи людства, щоб усі ми, зранені ними, піднесли свій погляд на Нього.

          «Спасіння приходить лише через Господній Хрест і Христос воплотився заради цього . Немає спасіння в ідеях, у добрій волі, в бажанні бути хорошими… Єдине спасіння у розп’ятого Ісуса Христа, бо тільки Він, подібно до мідного змія в пустелі, зміг прийняти всю отруту гріха та нас зцілити. Але що для нас означає Господній Хрест? Це знак християн, християнський символ. Ми здійснюємо хресне знамення, але не завжди робимо це як слід, часто неуважно робимо знак святого хреста, нам не вистачає віри в розп’яття. Інші люди носять хрест як знак приналежності до християнства. Це прекрасно, але не можна зводити його лише до однієї емблеми, немов би значок улюбленої футбольної команди: це пам’ять про Того, Хто задля нас став жертвою за гріх».

          Деякі люди, зазначив Папа Франциск, носять хрестик як біжутерію, інші ж прикрашають його дорогоцінними каменям, золотом, виставляють напоказ. Але хрест – це діючий знак спасіння. Хто не буде дивитися на нього так, як євреї в пустині дивилися на мідного змія, хто очима віри не побачить у ньому жертву Сина Чоловічого, той помре в своїх гріхах і не отримає спасіння.

          На завершення своєї проповіді Папа запропонував роздумати над таємницею Божої любові, розп’ятої на Хресті, і поставити собі запитання, що означає для кожного з нас носити нагрудний хрестик.

           

          За матеріалами проповіді Папи Франциска під час ранкової Святої Меси, відслуженої 4 квітня 2017 р., в резиденції «Святої Марти» у Ватикані.

          Фото: tenews

          Читай також

        • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
        • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
        • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
          • Оціни

            [ratemypost]