„Форум відповідальних людей“ допомагає змінювати світ вже і зараз

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    „Форум відповідальних людей“ допомагає змінювати світ вже і зараз

    Змінювати вже і зараз, бачити можливості там, де інші лише з острахом поглядають і не наважують ступити крок через боязнь не зарадити з викликами, які можуть визріти — так діють ті, хто приходить на Форум відповідальних людей, щоб розповісти про власний досвід діяльності.

    Нещодавно обговорити розвиток свого міста мали можливість мешканці Червонограда. Саме там відбулася зустріч до якої долучилися найактивніші, найпрогресивніші та найдієвіші представників громадськості, церкви, бізнесу та влади, тобто ті, кому не байдуже, яку дорогу торуватимуть для майбутнього.

    — Наша мета — дати можливість зустрітися молодим активним людям із різних сфер: громадської діяльності, бізнесу, влади та церковних спільнот, де теж реалізовують чимало цікавих молодіжних проектів. Ми прагнемо допомогти тим, хто розуміє, що треба змінювати світ довкола себе — свою країну, місто, вулицю, своє товариство чи організацію, але не знають, як це зробити, чи розуміють, що самотужки не зможуть вповні зреалізувати це. Тож даємо інструмент — співпрацю з різними людьми, щоб спільно вони могли творити достойне майбутнє, — зазначив в Червонограді секретар Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ координатор „Форуму відповідальних людей“ Орест Гевак.

    Ініціаторами Червоноградського Форуму відповідальних людей «Місто, розвиток майбутнє» були Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ, Фундація розвитку Червонограда спільно з владою міста на чолі зі заступником мера Віталієм Гаманюком, долучилися співзасновник Львівського медіапроекту „Твоє місто“ — Тарас Яценко, керівник Західноукраїнського представництва міжнародного фонду „Відродження“ — Оксана Дещаківська, засновник та керівник БФ „Перша Львівська Фундація“ — Роман Кошовий, координатор проекту платформа „Київський діалог“ — Станіслав Безушко, активістка Фундації розвитку Червонограда – Елеонора Синєгубова та відповідальний за роботу з молоддю в Червоноградському деканаті — о. Роман Сковрон,  керівник громадської ініціативи „Літ/UA“ — Ірена Яніцька координатор Соціальної ініціативи УГКЦ «Хтось не зробить» – Олег Котис, керівник молодіжного порталу „ДивенСвіт“ – Марта Зозуля , заступник міністра молоді та спорту (2014-2016) – Сергій Митрофанський та чимало активних людей з інших сфер.

     

    — Головна мета зустрічі — побудова стратегії співпраці та довіри в суспільстві та між спільнотами. Це був діалог, де всі обмінювалися напрацюваннями, ідеями та візією подальшої праці. Приємно, що в Червонограді дуже активні парафії і до їхньої діяльності долучається не лише молодь, а й їхні батьки. Церква мусить вийти за межі своєї спільноти, подивитися, що робить громадськість, бізнес і об’єднатися в спільній праці. Ми дали можливість і поштовх їм до цього. Ми даємо напрям, теми, допомагаємо консолідувати активних людей та надалі ті, хто справді хоче змін, мусять працювати самотужки. Для нас важливо, що вони побачили і почули один одного, тож знаємо, що це зародить добру співпрацю, — підсумував Орест Гевак.

    Загалом, перший „Форум відповідальних людей“ проводили у Львові. Крім того нещодавно на Фестивалі „Обнова Fest“ у Чернівцях спільно з викладачами Українського католицького університету — Юрієм Підлісним та Олегом Турієм організували такий собі відкритий університет на тему — „Великого бажайте“ і розглядали постать Патріарха Йосифа Сліпого крізь призму його впливу на історію Церкви, розвиток України, діяльність Церкви у підпіллі, зародження УКУ тощо. Зараз зустрічі різних форматів вже заплановані також у Кривому Розі та Хмельницькому.

    Наталія ПАВЛИШИН

     

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Журналіст "ДивенСвіт"