Знайшли посуд із весілля у Кані Галилейській

Читай також

 • Незнана Мати Тереза: факти із розповіді сучасника
 • Це чудо із примноженням хліба ― символ Євхаристійного Христа
 • Коли будемо мати міцну й витривалу віру, то Ісус щедро наповнить нас дарами Своєї любов
    • Знайшли посуд із весілля у Кані Галилейській

     Ви пам’ятаєте історію першого чуда, зробленого Ісусом, коли він перетворив воду на вино на весільному бенкеті в Кані Галілейській? Це чудо записано в Івана 2: 1-11. Нещодавно археологи виявили посудини, які, ймовірно, містили воду (і вино) з весільного бенкету. Про це повідомляє CNLNews.

     Згідно з даними видання Christian Today, археологічна команда спільно з ізраїльським управлінням з питань старожитностей (IAA) розкопали кар’єр, який використовувався для виробництва кам’яних контейнерів за часів римської епохи. Кар’єр розташований в Рейні, в Нижній Галілеї.

     Археологи виявили, що в печері, де добували камінь для посудин, містилися тисячі кам’яних посудин, включаючи горнятка, чаші і різні інші ємності.

     Археологи вважають, що цей кар’єр, можливо, був місцем, де були зроблені посудини, в яких наливали воду і вино на весіллі в Кані, тому що кар’єр розташована на південь від сучасного села Кафр-Канна, яка, як вважають, розташовується на території стародавньої Кани Галілейської. Крім того, археологи вважають, що євреї, зокрема, використовували посудини з вапняку з релігійних міркувань.

     Директор IAA доктор Йонатан Адлер пояснив: «У давні часи велика частина посуду, кухонних горщиків і банок для зберігання була виготовлена з кераміки. Однак в першому столітті нашої ери євреї всієі Юдеї та Галілеї також використовували посуд і посудини для зберігання, виготовлені з м’якого вапняку.

     За давнім єврейським ритуальному праву, посудини, виготовлені з кераміки, легко стають нечистими і повинні бути розбиті. З іншого боку, камінь вважався матеріалом, який ніколи не може стати ритуально нечистим, і в результаті стародавні євреї почали виробляти деякі елементи посуду для повсякденного використання з каменю».

      

     Джерело: catholicnews

     Фото: credo

     Читай також

    • Незнана Мати Тереза: факти із розповіді сучасника
    • Це чудо із примноженням хліба ― символ Євхаристійного Христа
    • Коли будемо мати міцну й витривалу віру, то Ісус щедро наповнить нас дарами Своєї любов
     • Оціни

      [rating-system-posts]