У Франції вшанували пам’ять жертв Голодомору

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 39. 23 грудня. Знайти Ісуса і побачити Його
 • #НазустрічРіздву. День 38. 22 грудня. Знайти святого Йосифа, що відкриває двері
 • #НазустрічРіздву. День 37. 21 грудня. Знайти Пречисту Богородицю
    • У Франції вшанували пам’ять жертв Голодомору

     Зранку в неділю 19 листопада 2017 року відбулось урочисте покладання квітів до могили невідомого солдата під паризькою Тріумфальною Аркою на знак вшанування померлих від Голодомору 1932-33 років.

     Цією церемонією також вшановано наших сучасників, котрі віддали свої життя за гідність України на Майдані взимку 2013-2014 років, та жертв війни на Сході України.

     Церемонію очолили: від Української Греко-Католицької Церкви – владика Борис Ґудзяк, єпарх Паризький та владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ; від української держави – пан Олег Шамшур, посол України у Франції; від українського уряду – пані Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; від української громади Франції – пан Тарас Горішний, голова Репрезентативного комітету українських товариств Франції; від світового українства – пан Євген Чолій, голова Світового конгресу українців. Крім того, в церемонії взяли участь 16 товариств і спілок, які репрезентували українських жінок, молодь, різноманітні церковні, громадські, наукові, мистецькі та інші організації української громади у Франції.

     Згодом у Соборі Паризької Богоматері відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Богдан Дзюрах. Йому співслужили владика Борис Ґудзяк та Дені Жаш’є, єпископ-помічник Паризької дієцезії.

     Листопадове вшанування пам’яті жертв Голодомору в Соборі Паризької Богоматері є традицією для української громади Франції. Вже чотирнадцять років у цей період ми молимося за жертв жахливого зла – штучного голоду, організованого радянським урядом на українських землях у 1932-33 роках, – владика Борис Ґудзяк

     Літургія завершилася Панахидою за жертв Голодоморів та вбитих на Майдані, а також за усіх, хто загинули в зоні АТО. Панахиду також співслужив о. Іван Радевич – парох Парижу Української Православної Церкви Константинопольського Патріархату. На Літургії молилися також представники української громандськості у Франції та в світі.

     Хоча пам’ять від 4 до 10 мільйонів селян, фізично знищених через повільну тортуру голоду, десятиліттями замовчувалась у Радянському Союзі, сьогодні правда про них відкривається українцям і французам, як і правда про інші геноциди 20-го століття – вірменський, єврейський, камбоджійський, руандійський, – владика Борис Ґудзяк

     Закінчився день пам’яті жертв Голодомору, Майдану та АТО концертом класичної музики Валентина Сильвестрова у присутності композитора.

     За матеріалами Єпархії святого Володимира Великого у Парижі для українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії

     Повний текст проповіді владики Бориса Ґудзяка можна прочитати тут

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 39. 23 грудня. Знайти Ісуса і побачити Його
    • #НазустрічРіздву. День 38. 22 грудня. Знайти святого Йосифа, що відкриває двері
    • #НазустрічРіздву. День 37. 21 грудня. Знайти Пречисту Богородицю
     • Оціни

      [ratemypost]