Особливий шлях – особливий театр

Читай також

 • Для нас гарантом нашої святості, є страсті Христа
 • Навчайся бути щасливим!
 • Відбудеться презентація збірника статей «Шляхом служіння» о. Михайла Димида
    • Особливий шлях – особливий театр

     Особливий театр – це вже не нове явище в Україні, існують десятки театрів, які працюють, творять і відкривають українцям інший тип мистецтва. У чому ж їх інакшість? Чому їм повинно знайтись місце у культурному просторі Львова? Що вони можуть дати пересічному глядачеві? Приходьте на фестиваль «Шлях» і дізнавайтесь самі!

     11-13 травня у Львові МТЦ «Непротоптана стежина» проведе вже XIII Міжнародний фестиваль особливих театрів «Шлях», який збере разом 15 театральних колективів з України, Польщі, Литви та Білорусі. В рамках фестивалю відбудуться театральні майстер-класи від спеціалістів з Києва, Любліна та Вроцлава, а фотографи зможуть спробувати себе у міжнародному фотоконкурсі «Театр в об`єктиві».

     Лінк на подію фестивалю: https://www.facebook.com/events/1515987375181077/

     Вистави покажуть у Першому театрі для дітей та юнацтва та у Львівському театрі ляльок. Всі вистави поділені на 3 блоки:

     • 11 травня вранці у Ляльковому театрі покажуть дитячі вистави. Це будуть короткі вистави у різних стилях – від театру тіні, драматичного театру – до пластичних етюдів без слів. У репертуарі театрів на цей день відомі автори Г-Х. Андерсен, Л. Українка, але більшість театрів таки працює із власними сценаріями, які режисери особливих театрів створюють спеціально для своїх колективів. Колектив «Фортуна» із Горішніх Плавень цього року вперше приїде до Львова на фестиваль «Шлях» щоб показати «9 історій з життя тварин». А є й учасники, які щороку готують новий матеріал для фестивалю – це львів`яни – театри «І сміх і сльози», «Картинка» та «Наша радість», а також театр з Червонограду «Світанок».
     • 12 травня вранці у Першому театрі буде міжнародний день з великим спектром технік і тем. Театр «Золота молодь» виступлять із прем`єрою «Прадавня Легенда» – це містична розповідь про створення світу, сонця і вічного протистояння світлих і темних сил. Улюбленці Києва – народний театр «Паростки» також привезуть прем`єру – «Вінні Пуха». Польський колектив «Akademia Artystyczna» – будуть розповідати про тему Дому в техніці театру руху і чорного театру, а литовці «Anyksciu sviesa» піднімають складну тему тотального контролю суспільства у виставі «Пробудження». Мінімалістичний драматичний колектив «Преодоление» привезуть виставу про двох жираф і їх буденне життя-буття.

     «Минулого року ми відвідували фестиваль особливих театрів у Бресті і побачили там чарівну і максимально просту виставу від театру з Пінська «Преодоление». Режисер настільки точно підібрав ролі, сценарій та костюми, що вистава просто таки втягує своєю безпосередністю і натуральність. Це крутий метод для роботи особливих театрів. Дуже радимо всім прийти подивитись» – розповідає Настя Войтюк, організатор фестивалю, директор МТЦ «Непротоптана стежина»

     «Нас називають, як би це м’якше сказати….. дебілами. Але це не так. Ось, подивіться на стіну. Це стіна наших вистав. І ви хочете сказати, що я дебіл?», — каже один з найдосвідченіших акторів театр «Паростки» Саша Стешенко, вказуючи обома руками на настінні фотографії: «Я грав сам себе у двох фільмах, один з яких «Плем’я». Я так довго до цього готувався…». 

     Родзинкою цьогорічного фестивалю і третім блоком є подія 11 травня у Першому театрі (вул. Гнатюка, 11), де о 18.00 зіграють виставу для дорослих за твором Корнеля Макушинського, який народився у Стрию ще до першої світової війни. Театр EUFORION покаже «9 коханок кавалера Дорна». Ця вистава особлива тим, що психічно хворі актори не тільки грають самих себе, але й анімують ляльки, які уособлюють схиблення головного героя. В психотичному світі кавалера Дорна з`являються люди в існуванні яких можна засумніватись.

     Лінк на подію вистави: www.facebook.com/events/1709858619061982

     «До фестивалю ми залучаємо не лише любительські особливі театри, але й професійних консультантів у галузі театру. Ми називаємо їх Рада Консультантів – оскільки їх завдання не судити-журити, а саме радити і розвивати» – розповідає координаторка фестивалю Настя Сімака. Цьогоріч у раді – Марія Бакало, хореограф зі Львова, Уляна Рой, театрознавець зі Львова, Віталій Любота – режисер з Києва, Міхал Становський, театротерапевт з Любліна, Зофія Дов`ят режисер з Вроцлава та Анастасія Войтюк – музикант зі Львова.

     В рамках фестивалю, 13 травня, учасники ради консультантів проведуть театральні майстер-класи на яких розкриють теми сценографії, конфлікту у виставі та особливостей терапевтичності театру. Майстер-класи відкриті, тож на них можуть записатись усі бажаючі.

     Для запису на МК переходьте за посиланням:  https://www.facebook.com/events/569103580123144/

     Вже традиційним для фестивалю є міжнародний фотоконкурс Театр в об`єктиві. Він особливий тим, що проходить лише 3 дні, бо фото можна робити лише протягом подій фестивалю «Шлях», а його учасниками можуть бути всі бажаючі фотографи, які зареєструються та пройдуть вступний тренінг про особливості фотографування у театрі.

     Деталі шукайте тут: http://teatrvobjektyvi.blogspot.com/

     Незмінним організатором фестивалю від 2001 року є «Непротоптана стежина» та безліч волонтерів, які формують команду з величезним спектром обов`язків. Від анімації заходу, підготовки дипломів, бронювання проживання, харчування до роботи в інтернеті та з міжнародними партнерами. До слова, фестиваль «Шлях» є учасником міжнародної спільноти особливих фестивалів і щороку делегує театральні колективи з України на подібні фестивалі у Польщі та Білорусі.

     Цьогоріч фестиваль вперше стане інклюзивним і в ньому візьмуть участь 2 колективи де особливих акторів немає. Одним із експериментаторів став молодіжний театр «EYE», що працюєм при Професійному Вільному театрі ОКО, які покажуть свою виставу «Не зволікай» 11 травня. Саме ідею інклюзивності підтримало Управління Культури ЛМР в рамках Соціо-культурних проектів 2018, у яких фестиваль «Шлях» став одним з переможців. Нагадаємо, що в рамках цього проекту заплановано ще провести фестиваль «Ніч театру» учасниками якого вперше стануть 2 особливі театральні колективи посеред альтернативних театральних колективів.

      

     Вхід на вистави фестивалю за попереднім записом, який можна здійснити тут:

     https://docs.google.com/forms/d/1w5CZuhp0G_S4mgqBslvOb4osgU0ZwtMVfMDJdq-RHN8/edit

     Зкотактуйте з нами для деталей:

     [email protected]

     Читай також

    • Для нас гарантом нашої святості, є страсті Христа
    • Навчайся бути щасливим!
    • Відбудеться презентація збірника статей «Шляхом служіння» о. Михайла Димида
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.