Нинішня молодь, звичайно не вся, але в значній кількості, досить віддалено сприймає Церкву, вважаючи, що це консервативна система, віддалена від реального життя. І точно не орієнтується в тому, чим живе і чого потребує молодь. Цікавими думками про це на своїй сторінці у Фейсбук поділився голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Ростислав Пендюк.
– УГКЦ упродовж останніх років працює над ключовим завданням: розвитком локальних громад. “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом” – саме так звучить стратегія церкви. Сьогодні мав нагоду перед робочою групою цієї стратегії, представляти підготовку до папського синоду присвяченого молоді, який відбудеться в Римі в жовтні цього року. Мені особливо подобається підготовчий документ цієї події, бо в ньому Церква дуже виразно показує, що розуміє виклики, які стоять перед молодими людьми і свої завдання в цьому контексті,- написав отець Ростислав.
В документі акцентовано зокрема на таких думках:
– головною характеристикою сучасного суспільства є динамічні зміни. Молодь у цьому контексті перебуває постійно, а Церква, якщо хоче бути актуальною для молоді, також повинна розуміти ці зміни і за ними уважно спостерігати;
– молодь не хоче бути об’єктами діяльності церковної спільноти, а її суб’єктами, активними творцями та учасниками;
– молоді люди очікують, не стільки правильних програм, скільки особистої зустрічі, зацікавлення з боку старших, а зокрема священиків.
– вони мають чим поділитись і очікують, що до них будуть серйозно ставитись;
– віртуальний світ є звичним місцем перебування молодих людей, і там вони повинні також зустріти Добру Новину Христа;
– молодь може помилятись. Але, як каже Папа Франциск: “Ризикуй. Хто не ризикує, той не святкує. Але що робити, якщо я помилюся? . Благословен Господь! Ви будете робити більше помилок, якщо ви нічого не робитимете. “