Любов померла? Відповідь Папи Франциска

Читай також

 • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • Любов померла? Відповідь Папи Франциска

     Перебуваючи у Таллінні 25 вересня 2018 р., Папа Франциск мав екуменічну зустріч з молоддю в лютеранському храмі св. Карла. В зустрічі взяли участь молоді естонці, а також молодь з Фінляндії, Росії та Польщі.

     «Як це чудово зібратися разом, ділитися свідченнями життя, говорити про те, що думаємо і чого бажаємо, – наголосив Папа Франциск, розпочинаючи своє звернення до молоді. – І дуже добре, коли перебуваємо разом ми, ті, що вірять в Ісуса Христа. Ці зустрічі втілюють мрію Христа, яку Він висловив під час Тайної Вечері: «Щоб усі були одно, […] щоб світ увірував» (Ів 17,21).»

     У своєму зверненні Святіший Отець зосередився над Христовими словами, написаними на запрестольному образі у храмі св. Карла, де проходила зустріч: «Прийдіть до мене всі втомлені і обтяжені, і я облегшу вас» (Мт 11,28).

     За словами Папи, в попередніх рядках цього розділу, Христос висловлює розчарування. З одного боку, Він докоряє людям, яким ніхто не може догодити: ні пророки, ні Іван Хреститель, ані Божий Син.

     «З вами, молодими, також часто трапляється так, – зазначив Папа, – що дорослі, які вас оточують, не знають, чого хочуть, або чого очікують від вас; або, іноді, коли бачать вас дуже щасливими, ставляться з недовірою, а коли бачать вас стурбованими, недооцінюють того, що відбувається».

     Його Святість підкреслив, що в підготовчому документі до цьогорічного Синоду, присвяченому молоді, молоді люди висловили бажання, щоб хтось їх супроводжував, слухав і намагався зрозуміти без осудження.

     «Сьогодні я бажаю тут сказати вам, – наголосив Папа, – що ми хочемо плакати з вами, коли ви плачете, супроводжувати своїми оплесками і сміхом ваші радості, допомагати вам жити наслідуванням Господа».

     Бути поруч з молоддю.

     В євангельському уривку Христос висловлює також розчарування щодо міст, де Він здійснив багато чудес. Господь докоряє їм за те, що вони не змогли усвідомити того, що переміна, до якої Він їх закликав, була невідкладною. «Коли ми, дорослі, закриваємося на дійсність, що вже є фактом, – зазначив Папа, – ви відверто кажете нам:

     «Хіба ж ви не бачите?». А дехто, сміливіший, має відвагу сказати: «Невже ви не помічаєте, що ніхто вас не слухає й не вірить вам?». Нам потрібно насправді навернутися, усвідомити, що, аби бути поруч з вами, ми повинні змінити деякі ситуації, які вас віддаляють». Він зазначив, що Церква бажає бути для молоді «прозорою, гостинною, чесною, привабливою, комунікативною, доступною, радісною й інтерактивною спільнотою».

     Папа Франциск зауважив, що перед тим, як промовити згадані слова, що прикрашають запрестольний образ, Христос звернувся до Бога з молитвою прослави й подяки за те, що Він «затаїв від мудрих та розумних» серце Його послання та Його Особи, і «відкрив це немовлятам».

     «Дивлячись на вас, зібраних тут, щоб співати, – зазначив Папа, – я приєднуюся до голосу Христа й захоплююсь вами, що, незважаючи на брак свідчення, й надалі відкриваєте Христа у ваших спільнотах».

     Любов померла?

     Святіший Отець зазначив, що, на жаль, багато молодих людей досвідчують те, про що співає відома естонська співачка Керлі в одній із своїх відомих пісень: «Любов померла». Молодь бачить, що закінчується любов між їхніми батьками, що згасає полум’я любові в подружжі, яке нещодавно побралося, біль огортає серце, коли нікого не хвилює те, що люди змушені емігрувати в пошуках праці, або коли на них дивляться з підозрою.

     «Здається, що любов померла, – вів далі Папа, – але знаємо, що це не так, і ми маємо, що сказати, маємо що звіщати, небагатьма словами, але багатьма жестами. Бо ви є, насамперед, поколінням зображення й дії, перш, ніж роздумів і теорії». Вселенський Архиєрей додав, що Христос також надавав перевагу ділам.

     Папа закликав молодь прийняти новизну, яку Бог приносить у наше життя, новизну, яка спонукає нас кожного разу починати спочатку для того, аби йти туди, де людство найбільш зранене.

     «Але ми не ніколи не йтимемо наодинці, –підкреслив Папа, – Бог піде з нами, Він не боїться периферій, бо Він Сам стався периферією».

      

     За матеріалами: vaticannews

     Читай також

    • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
     • Оціни

      [ratemypost]