Синод Єпископів: не можемо жити без справедливості

Читай також

 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • На YouTube опубліковано аудіоверсію синодального Послання щодо війни та справедливого миру
 • «Прощення не означає підпорядкування злу», — єпископи УГКЦ у Посланні про війну і справедливий мир
    • Синод Єпископів: не можемо жити без справедливості
     У Ватикані триває Синод Єпископів, який завершиться 28 жовтня. В понеділок тривали дискусії в робочих групах, поділених за мовами: французькою, італійською, англійською, португальською, іспанською та німецькою.

     У ватиканському прес-центрі в понеділок 8 жовтня 2018 р., проведено черговий брифінг, присвячений XV Звичайній Асамблеї Синоду Єпископів, що  триває у Ватикані.

     «Не можемо жити без справедливості», адже, у випадку зловживань «необхідно шукати правду». На цьому наголосив архиєпископ Чарльз Шіклуна з Мальти, коментуючи діяльність Синоду.

     Спрага справедливості й правди

     Заторкуючи дуже серйозну проблему сексуальних зловживань з боку членів Церкви, він підкреслив, що «правосуддя не повинно займати надто багато часу», наполягаючи на тому, що всім нам «потрібно милосердя», але воно буде порожнім, якщо «не шануватиме правди й справедливості». Архиєпископ Шіклуна вказав, що хоч тема зловживань обговорюється на Синоді, вона не є головною, тому не слід чекати від Асамблеї швидких рішень. Він нагадав, що в лютому 2019 року у Ватикані відбудеться спеціальна зустріч Папи Франциска з головами Єпископських Конференцій, щоб обговорити захист дітей та молоді й запобігання зловживанням. Він згадав також і багатьох «святих душпастирів», які самовіддано трудяться в усьому світі. «Святість, – сказав він на закінчення, – це зустріч між людською слабкістю та Божим милосердям».

     Молодь і шукання щастя

     Під час брифінгу наголошено, що одним із важливих аспектів теперішнього Синоду Єпископів є присутність у залі молодих людей. Вони активно й голосно реагують на почуте.

     Під час обговорень у робочих групах розглядались також і інші питання, що були заткнуті під час синодальних нарад: солідарність між поколіннями, внесок жінок у місію Церкви, питання міграції й святості. Кожна молода людина покликана до святості, до зустрічі з Христом, тому її потрібно сприймати в усій її складності, не обмежуватись тільки простою ідентичністю, а ставитись до неї, як «до іменника, а не як до прикметника».

     Під час брифінгу виступив 33-річний Томас Леонціні, один із молодих аудиторів Синоду, висловивши своє задоволення ходом Асамблеї, яка свідчить про готовність Церкви слухати, не обмежуючись тільки до усвідомлення, але шукаючи радикальних відповідей.

     У вівторок буде розглядатись друга частина Робочого документу, що присвячена вірі та розпізнаванню покликання.

     Слід зазначити, що під час синодальних засідань минулого тижня двічі виступав Владика Браєн Байда, Єпарх Саскатунський (Канада), який разом з Блаженнішим Святославом представляє на Синоді Українську греко-католицьку Церкву.

     VaticanNEWS

     Читай також

    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • На YouTube опубліковано аудіоверсію синодального Послання щодо війни та справедливого миру
    • «Прощення не означає підпорядкування злу», — єпископи УГКЦ у Посланні про війну і справедливий мир
     • Оціни

      [ratemypost]