“Постарайтесь, щоб Літургія до нас промовила” заклик молоді на синоді

Читай також

  • Отець Ростислав Пендюк: Молодість ― час діяти чи «стан душі»
  • Прийди і подивись. Місце молоді в Церкві
  • «Зустріч з живими Ісусом Христом: Шлях до навернення, сопричастя та солідарності сьогодні в нашому світі!»
        • “Постарайтесь, щоб Літургія до нас промовила” заклик молоді на синоді

          «Молоді люди кажуть нам: дайте нам Слово Боже, постарайтеся, щоб літургія до нас промовила, поясніть нам, допоможіть нам переживати Бога на літургії. Я думав, що це покоління не цікавиться літургією. Я не мав рації», — визнав архієпископ Бомбея.

          «Я здивований, що на цьому Синоді так багато говориться про літургію, про потребу красивої, старанно підготовленої літургії, яка приваблює молодь і промовляє до її серця», — так підсумував своє перше враження від засідань Синоду кардинал Джеральд Лакруа, архієпископ Квебека (Канада). Він зазначає, що про кращу літургію говорять як єпископи, так і молоді учасники Синоду.

          Кардинал Освальд Ґрасіас з Індії визнав, що хоч він брав участь у підготовці Синоду, та сам Синод застав його зненацька своїми несподіванками.

          «Що мене вразило і чого я не сподівався, це факт, що в численних виступах молодих людей лунає прохання про кращу літургію. Для мене це справжнє відкриття. Виявляється, що літургія, однак, дуже важлива! Молодь каже нам: дайте нам Слово Боже, постарайтеся, щоб літургія до нас промовила, поясніть нам, допоможіть нам переживати Бога на літургії. Я особисто вважав, що це покоління не цікавиться літургією. Я помилявся! Я не сподівався цього», — визнав архієпископ Бомбея.

          Після завершення першого етапу синодальних обговорень були представлені результати праці в 14 мовних групах. Як зазначає архієпископ Станіслав Гондецький, митрополит Познанський, залежно від групи, доповідачі пропонували щоразу новий, власний опис ситуації або зголошували застереження і пропозиції до тексту Робочого документу.

          «Мені здається, що найбільш значущі зміни, про які просять деякі подання, більше стосуються позитивного погляду на саму молодь, яка не є якоюсь групою обік Церкви, але групою в Церкві. Також і прагнення, щоб Церква була представлена як одна родина дуже часто звучало в цих реляціях. А це важливе і втішне, підкреслює саму місію спасіння, задля якої Церква встановлена і в якій, зрештою, вміщена також і молодь», — сказав він.

           

           

           

          Джерело: CREDO

          Читай також

        • Отець Ростислав Пендюк: Молодість ― час діяти чи «стан душі»
        • Прийди і подивись. Місце молоді в Церкві
        • «Зустріч з живими Ісусом Христом: Шлях до навернення, сопричастя та солідарності сьогодні в нашому світі!»
          • Оціни

            [ratemypost]