Владика Борис Ґудзяк номінований на митрополита Філадельфійського

Читай також

 • Жити переможно: в УКУ презентували книгу спогадів митрополита Бориса Ґудзяка про Патріарха Йосифа Сліпого
 • «ЖИТИ ПЕРЕМОЖНО: Школа Патріарха Йосифа Сліпого» – презентація книжки митрополита Бориса Ґудзяка
 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Владика Борис Ґудзяк номінований на митрополита Філадельфійського

     18 лютого 2019 року в Апостольській Столиці повідомили, що Святіший Отець Франциск поблагословив рекомендацію Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви та призначив владику Бориса Ґудзяка, єпископа Паризької єпархії святого Володимира Великого (Éparchie Saint Volodymyr le Grand de Paris des Ukrainiens), митрополитом і архиєпископом Філадельфійської митрополії Української Греко-Католицької Церкви в Сполучених Штатах Америки. Апостольським Адміністратором Паризької єпархії призначено владику Гліба Лончину з єпархії Пресвятої Родини в Великобританії та Ірландії з осідком у Лондоні.

     Владика Борис Ґудзяк очолює єпархію святого Володимира Великого, що служить вірним греко-католикам у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, з 19 січня 2013 року. Саме тоді Папа Бенедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії, і владика Борис став її першим єпархом. До того він сповнював служіння Апостольського екзарха, на яке був призначений 21 липня 2012 року. Єпископську хіротонію владика Борис отримав 26 серпня 2012 року в катедральному соборі святого Юра у Львові, а інтронізація відбулася 2 грудня 2012 року в соборі Паризької Богоматері. До початку єпископського служіння був організатором і ректором Українського католицького університету у Львові, а після хіротонії став його президентом.

     Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті в Сиракузах та в Римі під омофором патріарха Йосифа Сліпого. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті.

     “Господь провадив мене служити в різних країнах. У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя – це великий Божий дар і священний привілей”.

     Апостольський екзархат святого Володимира Великого з осідком у Парижі було проголошено 1960 року для забезпечення духовних потреб українців греко-католиків, які після Другої світової війни осіли в Західній Європі. Протягом останніх двох десятиліть кількість вірних екзархату, а згодом єпархії, значно зросла з огляду на нову хвилю мігрантів з України. Саме вивченню потреб нових мігрантів було присвячене соціологічне дослідження, яке Паризька єпархія провела 2018 року.

     Протягом шести років служіння владики Бориса кількість парафій та душпастирських осередків зросла з 20 до 44, а священиків – з 9 до 23. Вперше в історії УГКЦ єпархія налагодила систематичну душпастирську діяльність в Нідерландах, Швейцарії та Люксембурзі. 2013 року на кошти українських жертводавців єпархія придбала храм у містечку Санліс під Парижем, де в XI столітті мешкала донька князя Ярослава Мудрого, Анна, королева Франції. Там діє парафія святих князів страстотерпців Бориса і Гліба та Культурний центр Анни Київської. Спільними зусиллями духовенство та миряни розробити душпастирський план «Христос – наша надія», який зараз втілюється в єпархії.

     «Нашим найбільшим досягненням та благословенням є єпархіальна єдність і мир. Лише вони можуть забезпечити тривалість і розвиток проектів, які ми розпочали», – наголосив владика Борис.

     Як було зазначено, Апостольським Адміністратором призначено владику Гліба Лончину, єпарха Лондонського, який протягом останніх років близько залучений до душпастирських проектів та ініціатив Паризької єпархії.

     “Призначення владики Бориса на митрополичий престол Філадельфійської архиєпархії з людського боку є признанням його довготривалої праці для добра Церкви, особливо в Україні та Франції, Швейцарії і країнах Бенілюксу. Але, передусім, це свідчення про його готовність служити там, де Церква його посилає. Святіший Отець, за порукою Синоду Єпископів нашої Церкви, покликає мене тимчасово попровадити душпастирською працею, яку Владика розгорнув у вище згаданих країнах. Це — великий виклик. Прошу наших священиків, богопосвячених та вірних Паризької єпархії святого Володимира — як і моєї рідної Лондонської єпархії Пресвятої Родини — про молитву й підтримку, бо наша з Владикою робота — не наша, а Божа. Нехай вона принесе Богові славу, а людям — більшу горливість і любов до нашого єдиного Господа”, – прокоментував владика Гліб Лончина.

     «Владика Гліб є справжнім другом єпархії, він особисто знає священиків та їхні родини, знає наші сильні сторони і немочі», – зазначає протосинкел єпархії святого Володимира Великого о. Михайло Романюк.

     Історія Філадельфійської митрополії, яку відтепер очолить владика Борис Ґудзяк, сягає 1914 року, коли папа Пій X створив ординаріат для вірних східного обряду і призначив владику Сотера Ортинського ординарієм. Перша ж парафія на території архиєпархії в Шенандоа була заснована у 1884 році. 1924 року ординаріат піднесли до статусу екзархату, а 1950 екзархат – до статусу архиєпархії.

     «Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію, слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Однак 30 років свого дорослого життя я жив і служив в Європі. Багато всього змінилося, є багато викликів і в суспільстві, і в Церкві, однак вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися.”

     Поставлення нового митрополита відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії.

     Читай також

    • Жити переможно: в УКУ презентували книгу спогадів митрополита Бориса Ґудзяка про Патріарха Йосифа Сліпого
    • «ЖИТИ ПЕРЕМОЖНО: Школа Патріарха Йосифа Сліпого» – презентація книжки митрополита Бориса Ґудзяка
    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
     • Оціни

      [ratemypost]