Знаки на стіні: у Франківську створили одразу кілька християнських муралів

Читай також

 • Триває набір на річну сертифікатну програму ФБФ УКУ «Християнська традиція для сучасного світу»
 • Знайомство з живим Богом: як допомогти молоді краще пізнати сенс християнства
 • ТОП-3 новинки від «Свічадо», які ви маєте прочитати!
    • Знаки на стіні: у Франківську створили одразу кілька християнських муралів

     Франківськ стає ще більш привабливим для туристів. У Страсний тиждень у місті презентували нові мурали на християнську тематику.

     Події відбуваються у рамках щорічного фестивалю «Вгору серця». Сприяють створенню мистецьких знаків на стінах міста активісти з КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац Потоцьких» за підтримки «Молодіжної Комісії» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та міської ради.

     На своїх фейсбук-сторінках події активно освітлюють організатори – ПІК «Палац Потоцьких», Ярема Стецик, Олесь та Інна Базюк. 

     «Я давно думала про ідею сакральних графіті, щоб про духовність могли говорити не лише священики. Треба поширювати її через речі, знаки і символи, що промовляють до всіх людей», – каже художниця Олена Смага зі Львова. 

     Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що давно хотів появи у місті саме християнських муралів. На його думку, важливо, що їх відкривають в такий святковий день, Чистий Четвер.

     «Мені дуже подобається ідея поєднання сучасного та вічного, а Ярема Стецик зміг поєднати саме сучасне мистецтво із християнством», – додає очільник міста.

     Міський голова каже, що місто підтримує і буде підтримувати схожі ідеї, допомагає фінансово. Про це повідомляє Типовий Франківськ http://typical.if.ua/murali

      «У переддень Страсної п’ятниці, нам треба бодай на хвильку забути про буденні життєві перипетії і подумати про вічне. Нижня частина цієї стіни чимось нагадує оцю щоденну рутину в якій всі перебувають, тут раптом з цього всього виринає рука Спасителя зі «шнурками любові», які нас всіх поєднують. Це дуже символічно і нагадує нам – «Memento mori», – розповідає директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар. – Приємно, що наша затія з християнськими муралами почала втілюватися. І ці мотузки певним чином пов’язали всіх: митців, які зазвичай тримаються свого товариства, представників духовенства і міської влади, громаду міста. Вже зараз пересічні перехожі зупиняються і намагають зрозуміти свій зміст».

     1. «Miserere – Госполи, помилуй!», автор Олесь Базюк

     Адреса: вул. Незалежності, 148

     За основу взято слова із 50-го псалму «Помилуй мене, Боже». На стіні старого будинку зображено терновий вінець, який «переходить» у німб святості. У побаченому зчитується мотив переходу від страждання, муки – до слави Воскресіння. Так як людина, призначена Творцем до вічності, до радості та щастя, у своєму пізнанні та пошуку істини робить багато помилок, благання Бога про милосердя – MISERERE – залишається чи не головним проханням усіх часів та народів.

     Сам процес творення муралу стався перформенсом, адже під час того, як на висоті велися художні роботи, внизу стіни творили музику запрошені спеціально для цієї події скрипаль зі Львова Андрій Сорока та учасники гурту «Кана» – Христина Підлісецька та Олексій Каплунський.

     • Мотузки любові”, автор  Олена Смага (Львів), виконання Ярема Стецик, Віталій Новий, Віталій Пернеровський.

     Адреса: вул. Лепкого, 1, 9

     Шнурки любові, про які згадує пророк Осія у одній з книг Старого Завіту, ніби тягнуться між двома будинками й далі. Ці шнурки – це символ тих повороз любові, якими Бог притягує людину до себе. Ці шнурки йдуть з глибини Ісусових ран – ціни нашого життя.

     Шнурки любові направляють нас у темряві ночі, перешкоджають нам впасти надто низько. Вони мають своє завдання – тягти вгору.

     На стінах будинків ці шнурки стали буквально видимі. Цей мурал символізує зв’язок із Богом, а також один з одним. Це також і знак тих каналів, по яким несуться молитви до Бога.

     Під час відкриття цього мистецького проекту присутні могли доторкнутися до цих шнурків, тримаючи кінці, ставши таким чином їх частиною. Музичну частину забезпечив Андрій Савка, у руках якого зазвучала скрипка.  

     • “Херувим”, автор Данило Мовчан (Львів)

     Адреса: вул. Лепкого,16

     Херувими – це небесні сили, що належать до одного з дев’яти кіл ангелів, які знаходяться близько Бога, оглядають Його та віддають честь. Автор зобразив цю небесну силу на одному з будинків Франківська за допомогою простих геометричних форм та виразного кольору.

     Малювання супроводжувалося молитовним співом у живому виконанні духовенства. 

     с. Едіта Марія Улман SSpS

     Фото: фейсбук

     Читай також

    • Триває набір на річну сертифікатну програму ФБФ УКУ «Християнська традиція для сучасного світу»
    • Знайомство з живим Богом: як допомогти молоді краще пізнати сенс християнства
    • ТОП-3 новинки від «Свічадо», які ви маєте прочитати!
     • Оціни

      [ratemypost]