«Якщо будете вміти відрізняти правду від брехні, то жоден брехливий політик не отримає вашого голосу», – Глава УГКЦ до молоді в Зарваниці

Читай також

 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • Три вагомих причини, чому молодь має поїхати на Європейську зустріч Taizé
    • «Якщо будете вміти відрізняти правду від брехні, то жоден брехливий політик не отримає вашого голосу», – Глава УГКЦ до молоді в Зарваниці

     Нам варто відкривати, пізнавати і знати Істину, тобто Господа. На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю у Зарваниці у суботу, 13 липня 2019 року.

     Предстоятель переконаний, що до молоді повинна бути особлива увага: Церква мусить чути юних осіб.

     «Українська молодь є найкращою! – звернувся Глава Церкви на початку зустрічі до молоді. – Мені було дуже приємно, що торік під час Папського Синоду, присвяченого молоді, у Римі українська молодь поставила на перше місце Бога і родину, коли відповідала на запитання, що для неї найважливіше… Мені відразу пригадуються слова з Євангелія: шукайте спершу Царства Небесного і його справедливості, а все інше вам додасться. Я хочу подякувати вам, що ви шукаєте те, що найважливіше, що хочете бути справжніми людьми».

     Згодом Глава УГКЦ говорив до молоді про правду.

     Блаженніший Святослав згадав про момент зі Святого Писання, коли Син Божий був на суді перед Пилатом: «Істина – це не “щось”, а “хтось”, тобто Ісус Христос… У світі мало хто зараз шукає правди, бо сучасний світ є світом постправди. Ми це розуміємо, бо Україна прагне, щоб її правду знав світ, і зіштовхуємося зі стіною байдужості».

     Духовний лідер греко-католиків зауважив, що тепер ми переживаємо передвиборчий період і «Україну полонила неправда».

     «Цього року ми відзначаємо 30-річчя виходу з підпілля УГКЦ. Наші попередники доводять, що за правду потрібно боротися. Ба більше, слід терпіти переслідування за неї і навіть померти. Адже той, хто не знає правди, – живе в темряві. Тож бути християнином – означає бути учнем і свідком правди… Кожен із нас у своєму сумлінні покликаний шукати правду – це зміст християнського життя». 

     За словами архиєрея, світ обов’язково буде випробовувати нас щодо того, якими ми є християнами.

     «Хочу вам побажати, щоб ніхто вас не обдурив. Бо якщо ви будете вміти відрізняти правду від брехні, то жоден брехливий політик не отримає вашого голосу… Будьте учнями правди і її свідками. Ніколи не соромтеся її засвідчити і побачите, що всі ми разом будемо справжніми», – підкреслив Блаженніший Святослав.

     Нещодавно я отримав листа з китайської парафії УГКЦ. Його написали китайці за походженням, які є вірними нашої Церкви. Розповів Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав на зустрічі з молоддю під час щорічної загальнонаціональної прощі до Зарваниці.

     «Пройшовши весь шлях до хрещення, вони вирішили стати християнами відповідно до нашої церковної традиції. Їх привабила наша східна київська духовність», – додав Предстоятель, відповідаючи на запитання, як навернути атеїста до Бога.

     Блаженніший Святослав відзначив, що сьогодні УГКЦ має в собі наче два крила. «Частина наших вірних є греко-католиками за походженням. Це представники традиційного християнства, яке має свою вагу, тому що передає нам наше коріння. І друге крило – греко-католики, які стали синами і доньками нашої Церкви з вибору. Це не традиція. Це свідомий і добровільний вибір», – розповів Глава Церкви.

     За його словами, тепер є багато греко-католиків за вибором, зокрема на Сході та в Центрі України.

     «На мою думку, для того щоб сьогодні невіруюча людина стала християнином, вона повинна бодай раз у житті зустріти справжнього християнина», – переконаний Блаженніший Святослав.

     В УГКЦ, розповів він, є ціла євангелізаційна програма, тобто намагання промовити слово Євангелія до тих, хто ще не є охрещений. «Однак ми бачимо, що лише одного інтелектуального меседжу замало. Поділ між християнами є також перешкодою для проповідування Євангелія для невіруючих. Щоб справді показати дорогу до Бога людині, яка Його шукає, треба самому тією дорогою йти. Треба самому знати цю дорогу», – вважає Предстоятель.

     Він висловив свій жаль, що ми часто не думаємо про тих, хто не вірує в Бога. Не молимося за них, а вони так потребують когось, хто б допоміг їм у їхньому пошуку.

     Департамент інформації УГКЦ 

     Читай також

    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • Три вагомих причини, чому молодь має поїхати на Європейську зустріч Taizé
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.